:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

17-letni „policjant”, w rzeczywistości tzw. odbierak, wyłudził od dwójki starszych ludzi 60 tys. zł

17-letni „policjant”, w rzeczywistości tzw. odbierak, wyłudził od dwójki starszych ludzi 60 tys. zł

Policjanci z Mokotowa zatrzymali kolejnego już w ostatnim czasie mężczyznę podejrzanego o dwa oszustwa metodą „na policjanta”. Zmanipulowani przez przestępców kobieta i mężczyzna przekazali ich „odbierakowi”, 17-latkowi podającemu się za policjanta, w sumie 60 000 złotych.

Do zdarzenia doszło w listopadzie tego roku, to wtedy oszukana przez przestępców kobieta, a kilka dni później także pokrzywdzony w sprawie mężczyzna przekazali na ulicy 17-latkowi podającemu się za policjanta 60 000 złotych. Pokrzywdzeni uwierzyli, że biorą udział w policyjnej akcji, która ma na celu uratowanie ich oszczędności i zatrzymanie przestępców.

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z mokotowskiego wydziału kryminalnego ustalony i zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo, który pełnił rolę „odbieraka”.

Jakub W. przyznał się do zarzucanego mu czynu i usłyszał zarzuty oszustwa. Za oszustwo grozi mu teraz do 8 lat pozbawiania wolności.


17-letni „policjant”, w rzeczywistości tzw. odbierak, wyłudził od dwójki starszych ludzi 60 tys. zł - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się