:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

20 maja 2018 – kolejna niedziela bez handlu. Ale nie martw się, kupisz, jak zechcesz

20 maja 2018 – kolejna niedziela bez handlu. Ale nie martw się, kupisz, jak zechcesz

Ba, na dodatek zrobisz te zakupy, nie wychodząc z domu! Ustawa nie zakazuje bowiem w niedziele bez handlu sprzedaży on line, a np. sieci Carrefour i Auchan mają ten rodzaj sprzedaży dobrze rozbudowany. 20 maja 2018 – kolejna niedziela bez handlu, ale z handlowaniem…

Można powiedzieć, po rozmowach z najbardziej znanymi sieciami sprzedaży artykułów spożywczych na Mokotowie, że Polak potrafi! Jesteś przyzwyczajony do Galerii Mokotów i Sadyba Best Mall, gdzie króluje Carrefour? No, to się nie przejmuj. Dasz radę. Idź sobie do kina, idź pooglądać wystawy, na obiad – w którejś z tamtejszych restauracji, ale wcześniej – zamów w ich sklepach wszystkie towary, jakie masz ochotę dostać w niedzielę. I dostaniesz je! A przy okazji odetchniesz powietrzem galerii, które przecież w dużej mierze ma zapach małomiasteczkowego rynku, gdzie chodziło się dla rozlicznych atrakcji poza zakupowych. I one będą! Ba, ponieważ zakupy zrobisz wcześniej on line, będziesz miał więcej czasu na film, na obiad, na rozrywkę głupią i mądrą, którą galerie nadal będą serwować. To się stanie nawet atrakcyjniejsze…

- Krótkowzroczny ustawodawca – mówi Jan Szczygielski, socjolog – nie przewidział, bo powodowała nim nie rzetelna wiedza, a polityczno-religijna doktryna, że te wszystkie galerie znajdą sposób na to, aby funkcjonować w zakazane niedziele i jednocześnie nie tracić dochodów. Czy bowiem nie bardziej atrakcyjna staje się niedziela, gdzie zakupy w supermarketach spożywczych robisz w internecie przed wyjściem z domu, a odbierasz je po serii uciech w galerii, które nie są obciążone torbami z zakupami? Dla mnie – tak. I dla wielu Polaków też.

Jak to możliwe?

Sieć Carrefour, która jest w dwóch naszych mokotowskich galeriach, proponuje, aby tak właśnie działać… Zamawiasz rano, rozrywasz się w galerii (jakiejkolwiek w Warszawie!), wracasz do domu i… odbierasz zakupy po drodze w odpowiednim paczkomacie lub dostarczane ci są bezpośrednio do domu.

To samo zresztą oferują Auchan i aplikacja Szopi.pl, która obsługuje sieci Biedronka, Lidl, Piotr i Paweł, no i Auchan i Carrefour. Chwali się ona dostawami w godzinę od złożenia zamówienia. (wm)

Fot. pl.wikipedia.org


20 maja 2018 - komentarze opinie

  • gość 2018-06-26 23:12:13

    Tak, Polak ma we krwi walkę z rządem - taki historyczny gratis.. A co do ustawodawcy to nie decydował bym za niego jakiej doktryny się trzymał - może chciał po prostu dać ludziom dzień na oddech, tym którzy nie dali się zapędzić w wyścig szczurów, a nie mogą decydować bo decyduje za nich pracodawca /który ma nie tylko niedzielę wolną, ale jeszcze sobotę i poniedziałek/ ps. czy Niemcy w niedzielę odpoczywają także z powodu polityczno(?) - religijnych? Nie wiedziałem że to taki religijny kraj, a co ma polityka po drugie do niedzieli bez handlu?

Dodajesz jako: Zaloguj się