:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

86-letnia kobieta doprowadziła skutecznie do zatrzymania 40-letniego oszusta

86-letnia kobieta doprowadziła skutecznie do zatrzymania 40-letniego oszusta

Sebastian W. (40 l.) wpadł w sidła, które zastawiła na niego 86-letnia mieszkanka Mokotowa we współpracy z policją i pracownikami banku.

Kiedy policjanci otrzymali informację od 86-letniej kobiety, że odebrała dziwny telefon od mężczyzny, który podawał się za policjanta i próbował ją przekonać, że jej pieniądze są zagrożone, od razu jej wyjaśnili, że to próba oszustwa „na policjanta”. Kobieta chętnie przystąpiła do współpracy z funkcjonariuszami.

Zgodnie z instrukcją, utrzymywała stały kontakt z policją oraz z oszustami. Funkcjonariusze zaangażowali w sprawę również pracownika banku, który - jako prawdziwe pieniądze - miał przekazać kopertę z kartkami pociętymi na kształt banknotów.

Zgodnie z ustaleniami kobieta poszła do banku. Wyszła z niego po kilku minutach i oczekiwała na rzekomego „policjanta”. Po chwili podszedł do niej mężczyzna, odebrał kopertę, wsiadł do taksówki i odjechał, będąc cały czas pod obserwacją policjantów, o której nie wiedział. Kilka przecznic dalej wysiadł i tam został zatrzymany z dowodami rzeczowymi w ręku. Próba wyrwania się i oswobodzenia nic mu nie dała. Został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna tłumaczył się, że na co dzień jest fryzjerem i miał tylko odebrać kopertę i zarobić za to kilkaset złotych. Sebastian W. usłyszał prokuratorskie zarzuty. Na wniosek policjantów oraz prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia. Kobieta zaś, dzięki swojej czujności, uratowała oszczędności całego życia.

Fot. Policja

 


86-letnia kobieta - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się