:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Beata Tyszkiewicz - urodzona w Wilanowie, spaceruje po Mokotowie, mieszka w Śródmieściu

Beata Tyszkiewicz - urodzona w Wilanowie, spaceruje po Mokotowie, mieszka w Śródmieściu

Ikona polskiego kina, Beata Tyszkiewicz, skończyła niedawno 80 lat. Nigdy swego wieku nie kryła, nie czujemy się więc zakłopotani, pisząc o nim. Ma na swoim koncie dziesiątki ról, za które pokochali ją Polacy. Jak potoczyła się kariera aktorki?

Beata Tyszkiewicz słynie ze słabości do papierosów i ciętego języka. Poza talentem i urodą ludzie kochają w niej właśnie dystans i bezceremonialność mimo szlacheckiego pochodzenia aktorki.

Beata Tyszkiewicz urodziła się pałacu w Wilanowie w arystokratycznej rodzinie herbu Żeliwa. Za rolę w „Zemście” została usunięta ze szkoły, a maturę zdała za drugim razem. Zagrała w ponad 100 filmach, w tym m.in. w „Lalce” i „Seksmisji”.

Na planie „Popiołów” zawiązała romans z reżyserem Andrzejem Wajdą, który został jej pierwszym mężem. Później poślubiła Witolda Orzechowskiego, a trzeci ślub wzięła z Jackiem Padlewskim.

Polacy pokochali ją również za łagodność w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym przez wiele lat oceniała występy taneczne celebrytów. Po zawale w 2017 roku wycofała się z dalszego jurorowania. (plejada.pl)

A na marginesie: często jest widywana w mokotowskich parkach, gdzie uwielbia spacerować.

Fot. pl.wikipedia.org

 

beata tyszkiewicz - komentarze opinie

  • zofia - niezalogowany 2018-09-01 12:07:59

    Wszystkiego Najlepszego Pani Beato.......... Ikona poskiego kina

Dodajesz jako: Zaloguj się