:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Beata Tyszkiewicz kończy 80 lat. Urodzona w Wilanowie, spaceruje po Mokotowie, mieszka w Śródmieściu

Beata Tyszkiewicz kończy 80 lat. Urodzona w Wilanowie, spaceruje po Mokotowie, mieszka w Śródmieściu

Ikona polskiego kina, Beata Tyszkiewicz, kończy właśnie 80 lat. Ma na swoim koncie dziesiątki ról, za które pokochali ją Polacy. Jak potoczyła się kariera aktorki?

Beata Tyszkiewicz słynie ze słabości do papierosów i ciętego języka. Poza talentem i urodą ludzie kochają w niej właśnie dystans i bezceremonialność mimo szlacheckiego pochodzenia aktorki.

Beata Tyszkiewicz urodziła się pałacu w Wilanowie w arystokratycznej rodzinie herbu Żeliwa. Za rolę w „Zemście” została usunięta ze szkoły, a maturę zdała za drugim razem. Zagrała w ponad 100 filmach, w tym m.in. w „Lalce” i „Seksmisji”.

Na planie „Popiołów” zawiązała romans z reżyserem Andrzejem Wajdą, który został jej pierwszym mężem. Później poślubiła Witolda Orzechowskiego, a trzeci ślub wzięła z Jackiem Padlewskim.

Polacy pokochali ją również za łagodność w programie „Taniec z gwiazdami”, w którym przez wiele lat oceniała występy taneczne celebrytów. Po zawale w 2017 roku wycofała się z dalszego jurorowania. (plejada.pl)

A na marginesie: często jest widywana w mokotowskich parkach, gdzie uwielbia spacerować.

Fot. pl.wikipedia.org

 

beata tyszkiewicz - komentarze opinie

  • zofia - niezalogowany 2018-09-01 12:07:59

    Wszystkiego Najlepszego Pani Beato.......... Ikona poskiego kina

Dodajesz jako: Zaloguj się