:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Będzie carsharing w Warszawie? Mokotów jest żywotnie zainteresowany, ale przetarg unieważniono

Będzie carsharing w Warszawie? Mokotów jest żywotnie zainteresowany, ale przetarg unieważniono

Carsharing to usługa podobna do wypożyczania rowerów w ramach systemu Veturillo. Wystarczy mieć telefon komórkowy i zarejestrować się w systemie. Mieliśmy nadzieję, że już niedługo to się stanie. Niestety, ogłoszony przetarg został właśnie unieważniony. Dlaczego?

Z prozaicznego powodu: był tylko jeden chętny do świadczenia tej usługi, firma Panek SA, która zresztą prowadzi już taka działalność w stolicy, tylko komercyjnie. Zaoferowała ona miastu 300 samochodów osobowych i 20 dostawczych.

W założeniach przetargu stawka za to publicznego samochodowe Veturillo miała wynosić ok. 50 groszy za minutę jazdy i za każdy przejechany kilometr. ZDM przetarg jednak unieważnił, ponieważ nie miał kto z firma Panek SA konkurować, a wymóg jest taki, ze ma być przynajmniej dwóch kontrahentów. Zaplanowano jednak nowy przetarg, a oferty można będzie składać do końca sierpnia br.

Mokotów jest żywotnie zainteresowany systemem, ponieważ – jak świadczą odpowiednie badania sondażowe – jest w naszej dzielnicy najwięcej potencjalnych użytkowników tej formy wypożyczania samochodów.


carsharing - komentarze opinie

  • autonaminuty.or - niezalogowany 2018-08-08 13:29:14

    Przecież przetarg miejski został wznowiony. 22 sierpnia jest zaplanowany "deadline" składania ofert.

Dodajesz jako: Zaloguj się