:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Będzie nowe boisko na Mokotowie – przy LO na Marynarskiej 2/6. Również dla mieszkańców?

Będzie nowe boisko na Mokotowie – przy LO na Marynarskiej 2/6. Również dla mieszkańców?

Na terenie LXV Liceum Ogólnokształcącym przy Marynarskiej 2/6  powstaje obecnie nowe boisko z bieżnią.

Boisko przeznaczone będzie głównie do gry w piłkę nożną o nawierzchni syntetycznej, wyposażone też będzie w bieżnię prostą do biegów na 60 m wraz ze skocznią do skoków w dal. Drugi etap przewiduje budowę boiska wielofunkcyjnego (piłka ręczna i dwa boiska do koszykówki i siatkówki), jak również budowę kortu tenisowego.

Oświetlone boisko piłkarskie będzie miało wymiary 60 x 32 m z nawierzchnią wykonaną z trawy syntetycznej, przepuszczalnej dla wody. Przebudowana zostanie instalacja odwodnienia nawierzchni. Wokół boiska zainstalowane zostaną piłkochwyty. Bieżnia będzie czterotorowa, a jej nawierzchnia elastyczna, trwała, przeznaczona do użytkowania w butach z kolcami.

Koszt realizacji pierwszego etapu wynosi: 1 312 560,47 zł brutto.

Planujemy – jak pisze Urząd Dzielnicy – że w 2018 roku uczniowie będą tam grać w piłkę nożną, jak również ćwiczyć na bieżni. A my zastanawiamy się czy tego boiska nie będzie można otworzyć również dla mieszkańców Mokotowa, zwłaszcza tych mieszkających w pobliżu w godzinach, kiedy szkoła jest już zamknięta, a na pewno w weekendy. Może to jest niegłupi pomysł? Boisko będzie bowiem, jak wynika z opisu, wypasione. Szkoda, żeby było czynne tylko w godzinach lekcyjnych…

Fot. UD

 


będzie nowe boisko na mokotowie – przy lo na marynarskiej 2/6. również dla mieszkańców? - komentarze opinie

  • gość 2018-04-26 08:30:40

    Niestety niemila Pani//Pan kierownik gospodarzy (bo glosie nie da sie tego stwierdzic) nie udostepniaja boiska dla nikogo, mimo iz w godzinach wieczornych pali sei tam swiatlo (za nasze pieniadze). Mocno nie pozdrawiam.

Dodajesz jako: Zaloguj się