:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Bezczelny złodziej, który nie tylko kradł, ale – przyłapany – okładał personel sklepów pięściami!

Tego jeszcze nie było: złodziej, który nie tylko kradł, ale – przyłapany – okładał personel sklepów pięściami! Ma 34 lata, zaczął kraść w dniu swoich 34. urodzin.

Jak wynikało z ustaleń mokotowskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, Adam S. robienie zakupów, za które nie zamierzał płacić, zaczął w dniu swoich urodzin. Pierwszym miejscem, gdzie dopuścił się kradzieży piwa, była jedna ze stacji paliw przy ul. Puławskiej w Warszawie. Następnego dnia postanowił uzupełnić domowe zapasy, dlatego wybrał się do sklepów spożywczych znajdujących się przy al. Niepodległości. Wziął koszyk, wypakował go do pełna artykułami spożywczymi oraz piwem, i czym prędzej chciał się oddalić. W drzwiach wyjściowych spotkał się jednak z pracownikiem sklepu, który próbował go powstrzymać przed kradzieżą. Sfrustrowany jubilat nie zamierzał jednak się poddać. Zaczął się szarpać z mężczyzną, wyzywać i grozić mu pięściami. W rezultacie wyszedł z produktami wartymi około 400 zł.

Niespełna 30 minut później podobnie zachował się w kolejnym sklepie, do którego wszedł tylko po alkohol. 34-latek pośpiesznie pakował piwo do plecaka i kiedy chciał wyjść, obserwujący jego zachowanie pracownicy stanęli mu na drodze. Podejrzany, chcąc zachować kradzione rzeczy, uderzył obu mężczyzn pięściami, odgrażając się, że ich zabije, jak mu przeszkodzą, a następnie wyszedł.

Funkcjonariusze, którzy zostali powiadomieni o grasującym po sklepach rosłym mężczyźnie, natychmiast podjęli działania. Ustalili jego rysopis i zatrzymali go na jednej z ulic w pobliżu miejsc przestępstw, których się dopuścił. Był agresywny. Został obezwładniony i dowieziony do policyjnego aresztu. Adam S. usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej. Na wniosek policjantów i prokuratora warszawski sąd zastosował wobec niego 3 – miesięczny areszt. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

 


złodziej, który nie tylko kradł, ale – przyłapany – okładał personel sklepów pięściami! - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się