:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

"Big Book Cafe": tu się napijesz dobrej kawy, wrzucisz coś na ząb i możesz poczytać…

Ta kawiarnia z księgarnią mieści się przy ul. Dąbrowskiego 81. Powstała na wzór podobnych miejsc w Stanach czy w Japonii. Jej założycielkami są Paulina Wilk i Anna Król. I trafiły w dziesiątkę.

Wejdziesz i od razu widzisz, że będzie to z czasem miejsce kultowe. Przytulna atmosfera… czytelni. Zapach kawy… kawiarni. I książki, które możesz brać spokojnie do ręki, żeby przy filiżance dobrej kawy poczytać.

To, w jakim stylu chcesz tu spędzać czas, zależy od ciebie. Albo siadasz przy stole, przy którym odbywają się spotkania autorskie, albo na kanapie, gdzie czyta się swobodnie i wygodnie. Na półkach obok – w zasięgu ręki - znajdują się nowości literatury wszelkiej. Poza tym – jak zapowiadają właścicielki – w weekendy będą się tu odbywać przeglądy prasy, podczas których będzie można porozmawiać ze znanymi dziennikarzami. To dla ducha…

A dla ciała… tosty na słono lub na słodko (12 zł), plastry mango z kolendrą ze świeżymi kwiatami (5 zł), sałaty ze szpinakiem i burakami (18 zł), bezy na kruchym cieście z borówkami i wiśniami (12 zł).

"Big Book Cafe" jest też przyjazna dla rowerzystów (na tyłach kawiarni odpowiedni parking) oraz dla właścicieli czworonogów. W psim menu są bowiem przekąski z suszonej kaczki (2 zł) oraz ciasteczka ryżowe (2 zł). Podobno – jak pisze „Gazeta Stołeczna” – jego autorka jest Misza, suczka jednej z właścicielek.

Źródło: GS

Fot. Facebook, news.o.pl

 

big book cafe - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Handel i usługi, - więcej informacji