:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Burmistrz Bogdan Olesiński się wypowiada i zapowiada aż 72 inwestycje w 2018 roku

Burmistrz Bogdan Olesiński się wypowiada i zapowiada aż 72 inwestycje w 2018 roku

Bogdan Olesiński, burmistrz Mokotowa, wypowiada się w wywiadzie dla dodatku specjalnego do „Naszego Miasta” i zapowiada w nim aż 72 inwestycje w 2018 roku.

Oto fragmenty tego wywiadu, dotyczące owych inwestycyjnych zamierzeń.

Panie Burmistrzu, proszę wymienić największe inwestycje dzielnicy z 2017 r. oraz podać ich koszt.

W tym roku ukończyliśmy dwie wielkie inwestycje. Pierwszą były basen i sala gimnastyczna przy ul. Niegocińskiej. Koszt tego kompleksu sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł około 19 mln zł. Obecnie mieszkańcy mogą pływać i grać w piłkę w nowoczesnym obiekcie sportowym. Drugim budynkiem, który już odwiedzają mieszkańcy, jest nowa siedziba Domu Kultury „Kadr”. Jego budowa kosztowała ponad 26 mln. Ten wszechstronny obiekt przyczyni się do rozwoju kultury, budowania integracji społeczności lokalnej i sąsiedzkiej wspólnoty, co bardzo nas cieszy. Ostatnią rzeczą, o której pragnę wspomnieć, jest termomodernizacja budynku LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Marynarskiej 2/6. Prace te pozwoliły na znaczną oszczędność energii. Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zrealizować te projekty i mamy nadzieję, że będą dobrze służyły mieszkań- com dzielnicy. (…)

Jakich inwestycji możemy się spodziewać w przyszłym roku?

Plan jest ambitny, gdyż w sumie zakładamy realizację 72 zadań inwestycyjnych. Znaczna ich część to kontynuacja prac rozpoczętych w latach poprzednich. Wymienię tylko kilka z nich: budowa ul. 8 KUL i ul. 10 KUL, czyli przedłużenie ul. Pejzażowej do ul. Puławskiej; budowa ul. Woronicza na odcinku od ul. Etiudy Rewolucyjnej do ul. Żwirki i Wigury; rozbudowa ul. Buko - wińskiej na odcinku od ul. Idzikowskiego do tzw. ul. Nowo - bukowińskiej; budowa ul. Juraty; przebudowa ul. Bokserskiej na odcinku od ul. Gotarda do ul. Bartłomieja wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Bokserska / Gotarda; budowa ul. Noworacławickiej na odcinku od ul. Dolnej do ul. Beethovena. Dużym projektem społecznym będzie także budowa Centrum Lokalnego Skwer S. Broniewskiego „Orszy” w rejonie ulicy Puławskiej. Podsumowując, 40 inwestycji to kontynuacja zadań z poprzednich lat, 20 to nowe zadania (głównie z budżetu partycypacyjnego), kolejne 12 to dodatkowe zadania, które planujemy wprowadzić, jeśli uzyskamy środki od prezydenta m.st. Warszawy. (…)

Fot. youtube.com


bogdan olesiński - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się