:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Chociaż zimno, wizja nowej plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim rozpala gorące emocje

Chociaż zimno, wizja nowej plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim rozpala gorące emocje

Jak podaje portal Sadyba24, wizja nowej plaży nad Jeziorkiem Czerniakowskim zaczyna przybierać realne kształty. Dzielnica chce ogłosić specjalny konkurs na zagospodarowanie tego terenu, pytając wcześniej o zdanie mieszkańców Mokotowa.

Podłączenie do kanalizacji, dwie - trzy toalety dla korzystających z kąpieliska i pomieszczenie na sprzęt dla ratowników wodnych. To najbliższe plany dzielnicy Mokotów wobec budynku odzyskanego od WOPR przy Jeziornej 2. O wizji zmian nad Jeziorkiem Czerniakowskim i trybie ich wyłaniania po raz pierwszy publicznie mówił wczoraj burmistrz dzielnicy Mokotów, Bogdan Olesiński, na sesji rady dzielnicy Mokotów.

O pilne przedstawienie planów dzielnicy poprosił burmistrza wiceprzewodniczący rady dzielnicy, Witold Wasilewski, zaniepokojony szybkim i niejasnym procesem zmian na tym terenie. Zmiany nad Jeziorkiem Czerniakowskim przyspieszyły od kiedy 8 czerwca ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną dawnego WOPR. Organizacja bezskutecznie domagała się uznania siebie za właściciela budynku przy Jeziornej 2. Z prawomocną decyzją sądu o prawie własności do budynku, zarząd dzielnicy już 22 listopada - bez uprzedzenia i konsultacji - podjął uchwałę o przekazaniu działki w zarząd nowej jednostce - ośrodkowi sportu i rekreacji na Mokotowie. Mimo zmiany zarządcy i wyjaśnienia sytuacji prawnej, mokotowski ratusz nie podał dotąd żadnych konkretów co do planowanych zmian nad Jeziorkiem.

Możliwe zmiany są podane w planie ochrony

- Plan ochrony dla Jeziorka mówi jasno, co może być zrealizowane na tym terenie - stwierdził burmistrz Olesiński. - To plaża z kąpieliskiem, nowy, jedno-kondygnacyjny pawilon przeznaczony na edukację ekologiczną, o powierzchni maksymalnej 500 m2, maksymalnie dwa boiska i pomost pływający. Plan dopuszcza też remont i przebudowę istniejącego budynku WOPR-ówki - przypomniał burmistrz.

- Czy pawilon będzie miał 300 czy 500 metrów i czy będą to dwa boiska czy jedno i jakie - o takich szczegółach zdecydują projektanci. Wytyczne dla projektantów chcemy jednak określić w drodze konsultacji z mieszkańcami - zadeklarował Bogdan Olesiński. W zebraniu oczekiwań lokalnych mieszkańców ma pomóc Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba.

Więcej:

http://www.sadyba24.pl/wiadomosci/item/1757-coraz-bli%C5%BCej-nowej-pla%C5%BCy-przy-jeziorku-czerniakowskim

 


nad jeziorkiem czerniakowskim - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się