:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Cynamon jest dobry i leczy

Handel i usługi, Cynamon dobry leczy - zdjęcie, fotografia

To doskonała przyprawa na zimowe wieczory. Kto przynajmniej raz nie próbował grzanego piwa lub wina? Ale znane są też inne bezalkoholowe napoje rozgrzewające jak chociażby krem rozgrzewający z marchewki, w którym nieodłącznym składnikiem jest zarówno imbir jak i cynamon. Cynamon jest też jednym z podstawowych składników mających wpływ na wyrazisty smak wielu słodyczy takich jak ciasteczka czy naleśniki.

Mało kto wie, że cynamon posiada bardzo wiele właściwości leczniczych. Utarta kora z drzewa cynamonowego przyśpiesza spalanie materii i spalanie tłuszczu stąd jest zalecany dla osób odchudzających się. Pomaga zwalczyć wczesne objawy przeziębienia. Obniża poziom cholesterolu we krwi, pomaga na żołądkowe dolegliwości a nawet ma pewne właściwości antynowotworowe. Podobno łagodzi też bóle reumatyczne. Jednak jego największą zaletą jest charakterystyczny aromat, zapach i niepowtarzalny smak. Cynamon dostaniemy na stoiskach w hali Zieleniaka.

Zapraszamy na zakupy!

Artykuł sponsorowany 

Cynamon jest dobry i leczy komentarze opinie

  • Zenon T. - niezalogowany 2018-01-09 17:49:23

    Nie każdy cynamon jest pro-zdrowotny. W większości sklepów jest tzw. cynamon cassia który zawiera związek zwany kumaryną bardzo szkodliwy dla wątroby. Kto nadużywa tego cynamonu w niedługim czasie ma bardzo uszkodzoną wątrobę. Należy używać tzw. cynamon verum zwany cejlońskim który posiada ten związek w bardzo minimalnym stężeniu.

Dodajesz jako: Zaloguj się