:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Czas leci, a one się nie starzeją: Matka i Córka, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka

Czas leci, a one się nie starzeją: Matka i Córka, Krystyna Loska i Grażyna Torbicka

Matka (80) i Córka (58), Krystyna Loska i Grażyna Torbicka to znane powszechnie nam wszystkim telewizyjne gwiazdy. Czas leci, a one – po różnych kryzysach, osobistych i zawodowych – ciągle w dobrej formie.

Pani Krystyna mieszka na Mokotowie od wielu lat w niewielkim mieszkaniu, którego nie chce opuścić, choć córka ją do tego nieustannie namawia. Jak mówi, przyzwyczaiła się do tego miejsca, a „każdy powinien mieć swój kawałek podłogi”. To mieszkanie zresztą to miejsce, w którym spędziła ze swoim mężem Henrykiem Loską (działaczem PZPN, zaufanym współpracownikiem Kazimierza Gó®skiego) wiele wspaniałych chwil. Pan Henryk, niestety, zmarł prawie dwa lata temu (†84). To był szok dla całej rodziny. Wówczas to córka zaproponowała matce przeprowadzkę do jej domu, który dzieli z mężem prof. Adamem Torbickim, kardiologiem (64). Matka jednak odmówiła.

Te prośby Grażyny powodowane były nie tylko tym, że chciała ona w ten sposób zapełnić matce pustkę po stracie męża, ale także obawą o stan jej serca, które poddane zostało poważnemu stresowi. I nie bez powodu. Krystyna Loska przeszła bowiem w tym roku poważny atak serca i tylko szybka i fachowa interwencja lekarska zapobiegła najgorszemu. Dziś jest znowu w dobrej formie, uroczyście obchodziła swoje 80. urodziny i – jak mówi – czuje się świetnie. „Wbrew temu, co piszą, jestem w dobrej formie. To jednak przykre uczucie, kiedy zerkam na gazetę i czytam, że jestem ciężko chora. A ludzie stojący wokół mnie dziwią się, że ja z nimi stoję i rozmawiam. Na szczęście, czuję się znakomicie, to dla mnie najważniejsze i bardzo mnie cieszy” – powiedziała w wywiadzie dla „Show”.

Córka oczywiście nadal nalega, aby matka zamieszkała razem z nią, choć nadal bezskutecznie. „Z mamą dużo się nie dyskutuje – opowiada w jednym z wywiadów. – Byłam bardziej skumplowana z tatą. Jak mama przy czymś obstawała, to na ogół ani tata, ani ja nie polemizowaliśmy. Mama jest spod znaku Lwa, ma bardzo silny charakter, a ja - Bliźniak. Jestem w stanie się dopasować".

I mama Krystyna nadal mieszka na Mokotowie, a córka Grażyna może mieć na razie tylko nadzieję na zmianę postawy mamy, która przywiązana jest do naszej dzielnicy przez najlepsze wspomnienia ze swojego życia.

Sto lat, Pani Krystyno! I jeszcze więcej!

Fot. tychynews.pl

 


krystyna loska i grażyna torbicka - komentarze opinie

  • Gościówa - niezalogowany 2018-05-13 11:09:41

    Oj starzeją się, starzeją... ;)

  • gość 2018-07-17 15:00:43

    Ta gwiazda TVP z czasów PRL-u trzyma się bardzo dobrze. Ale widać że nic sobie nie poprawiała. jest starsza o 5 lat od swojej koleżanki Bogumiły Wander a wygląda od niej młodziej o jakie 15 lat ale Pani Bogumiła nie chcąc pogodzić się z upływającym czasem dała sobie pogrzebać przy urodzie" fachowcom" i wygląda tragicznie - jakby miała około 100 - lat. Gdyby nic nie poprawiała byłaby nadal piękną kobietą a tak ? można się jej przestraszyć - powinna chodzić w masce. 100 lat Pani Krystyno :)

Dodajesz jako: Zaloguj się