:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy na stadionie „Gwardii” powstaje polski Pentagon? Zaczął się ruch, jak w ulu…

Czy na stadionie „Gwardii” powstaje polski Pentagon? Zaczął się ruch, jak w ulu…

Robotnicy zdjęli historyczne logo i rozebrali kasy „Gwardii”. Czy powstaje tu polski Pentagon? Na zamkniętym stadionie „Gwardii” dawno nie było takiego ruchu. Trwają tu intensywne prace rozbiórkowe. Ciężarówki wywożą stąd tony gruzu, zniknął także historyczny szyld „Gwardia” – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Skąd poruszenie? Jak się dowiadujemy, rozbiórkę zleciło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, czyli zarządca terenu. Część nieruchomości użytkowanej dawniej przez Gwardię przejmuje Frontex. To agencja koordynująca pracę straży granicznych i przybrzeżnych państw Unii. MSWiA oddało jej część działki już w marcu 2017 r. A teraz oddaje kolejną.

Czy to początek budowy na Gwardii tzw. polskiego Pentagonu? O sprawie zrobiło się głośno w marcu ub.r., ale MSWiA wówczas zaprzeczyło. Jednocześnie jednak poinformowało, że w planach ma przekazanie terenu ABW. Wcześniej był on własnością policji.

Frontex rozbudowuje siedzibę, ale jak się dowiadujemy, przekazywana teraz agencji działka nie obejmuje toru żużlowego i boiska piłkarskiego. To daje nadzieję sympatykom żużla, którzy chcą, aby przy Racławickiej odbudować zniszczony tor. Pod petycją w tej sprawie podpisało się tysiąc osób. – Nieruchomość leży na terenie skarbu państwa. Jednak żadna z rządowych instytucji, które nią zarządzają, nie przyznaje się do tego i nie jest skłonna do negocjacji o możliwości odbudowy w tym miejscu sportu – mówi Wojciech Jankowski z Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya.

Więcej:

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/dzialka-na-raclawickiej/195114

https://imokotow.pl/artykul/stadion-gwardii-niszczeje/391528

Fot. Wikipedia

 

 


„gwardii” - komentarze opinie

  • Masakra - niezalogowany 2018-11-03 14:10:40

    Chodzilem tu na zuzel... Najgorszy jest fakt, ze policja nic tu nie robi, ale na powrot zuzla pozwolic nie chce z wiadomych sobie przyczyn...

Dodajesz jako: Zaloguj się