:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy udała się kuchenna rewolucja Magdy Gessler w mokotowskiej restauracji „Tbilisi”?

Czy udała się kuchenna rewolucja Magdy Gessler w mokotowskiej restauracji „Tbilisi”?

Zdania są podzielone, opinie skrajne – od super pochwalnych do extra negatywnych. Faktem jednak jest, że „Tbilisi” na brak gości nie narzeka. Wszystko z całą pewnością za sprawą Magdy Gessler, która zjawiła się tu dwa lata temu na prośbę właścicieli.

Tę niewielką knajpkę przy Puławskiej 24 otworzyła pani Zina, która sama w niej gotowała, a smak miała pierwszej klasy. Doceniana była przez smakoszów kuchni gruzińskiej i polecana znajomym. Ale pani Ziny zabrakło. Zmarła, niestety, kilka lat temu, a jej trzy córki, które przejęły schedę, jakoś nie były w stanie skutecznie sobie z nią poradzić. „Chyba żadna z nich – jak domniemywała Magda Gessler – nie była w stanie włożyć całego serca w restaurację, którą stworzyła ich matka. W restauracji zaczęło brakować jedzenia, na forach internetowych zaczęły pojawiać się niepochlebne wpisy, o tym, że nie ma większości potraw w karcie, że czas oczekiwania na jedzenie jest długi, a lokal jest otwierany o różnych porach!”

Siostry sfrustrowane sytuacją zaczynają się wzajemnie obwiniać i szukać przyczyn niepowodzenia. Ale choć przyczyny porażki wydają się być oczywiste, same nie potrafią wyjść z impasu. Zachęcone sukcesem, jaki po „Kuchennych rewolucjach” odniosła gruzińska restauracja „Gaumarjos,” postanawiają poprosić o pomoc Magdę Gessler.

Podczas rewolucji Magda Gessler zajrzała w każdy zakamarek Tbilisi – za bar, do lodówki i szafek kuchennych. Przetestowała umiejętności kulinarne trzech sióstr i wymyśliła! Nie obyło się bez nerwów i latających garnków. Na szczęście, opłacało się. Magda Gessler postanowiła, że nazwa „Tbilisi” pozostanie, natomiast zrewolucjonizuje menu.
Jak piszą obecni bywalcy „Tbilisi”, Magda Gessler powinna wpaść do restauracji raz jeszcze, ponieważ zaczyna się gdzieś ulatniać smak gruzińskiej kuchni, a uśmiech znika z ust właścicielek.

Źródło: tvn.pl, expressilustrowany.pl

Fot. kuchennerewolucje.tvn.pl

 


czy udała się kuchenna rewolucja magdy gessler w mokotowskiej restauracji „tbilisi”? - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się