:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Czy w Forcie Mokotów powstanie na drzewach Chatka Off – bez internetu, komórek i telewizora?

Wszystko na to wskazuje. Jest grupa entuzjastów, która planuje powstanie w Forcie Mokotów Chatki Off, czyli domku na drzewie odciętego od świata online.

Dla kogo ta chatka?

„Myślisz czasem, że za dużo czasu spędzasz w internecie – czytamy w założeniach projektu – zerkasz na telefon z nudów, dla rozrywki, a potem właściwie zapominasz, że ten czas można byłoby spędzić inaczej? Jesteś zbyt często zmęczony natłokiem informacji, czasem już nie wiesz jak odpoczywać albo po prostu poszukujesz nowych sposobów spędzania czasu wolnego i jesteś ciekawy nowych miejsc, to mamy coś dla Ciebie”.

Obserwując różne zjawiska społeczne, ale też tendencje w którą stronę ludzkość podąża, chcielibyśmy stworzyć miejsce wyciszenia, spotkania z przyrodą - miejsce odcięte od zgiełku, mimo że w mieście, a konkretnie w Forcie Mokotów, w Warszawie. Jak zapewniają twórcy projektu, będzie to prawdziwy domek na drzewie, poniekąd domek survivalowy, który rozwijać się będzie w następujących segmentach:

Działania społeczne - warsztaty np. zielarstwa, z wiedzy na temat grzybów, pracy z drewnem - stolarką, z materią roślinną, leśną, zajęcia survivalowe, zajęcia Do it yourself, czyli zrób to sam. W programie znalazłyby się również warsztaty pokazujące, jak organizować naszą przestrzeń w idei Dan Shari (sztuka japońskiego porządku). Chcemy również robić interwencje taneczne, z muzyką etniczną, małe koncerty, może leśne potańcówki, ale również naukę masaży, taichi. Byłyby to spotkania dotyczące rozwijania umiejętności praktycznych, jak również wiedzy teoretycznej.

Strefa obszaru mózgowego - kursy art coachingu, czyli „czym jest dzisiejsza intuicja?”, warsztaty na temat empatii i dotyku międzyludzkiego, strefa mindless - idea uzyskania drzemkowego relaksu, naświetlanie lampą ANJA, Dzień z Drzemką. W tej części będziemy chcieli wspólnie pouczyć się, gdyż w dzisiejszych czasach potrzebujemy świadomych metod na odpoczynek.

Wynajem przez Airbnb - będziesz mógł spędzić noc w domku, a opłaty pokryją koszty utrzymania, stworzą również możliwość finansowania projektów, które twórcy pomysłu chcą tam robić.

„Chcemy – jak piszą – zapraszać fajnych ludzi do prowadzenia z Polski i zza granicy, tak aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej idei i jak najwięcej osób mogło skorzystać na tym pomyśle”.

Na jakim jesteśmy etapie?

Obecnie jest przygotowany projekt przez pracownię PL Studio i oczekuje na akceptację konstruktora, który finalnie sprawdzi, czy konstrukcja chatki jest wystarczająco wytrzymała.

Zebrane środki będą przeznaczone na zakup materiałów do budowy chatki oraz zapłatę ekipie budowlanej

W przypadku, gdy z zebranej kwoty zostaną jeszcze jakieś pieniądze, wszystkie środki będą wykorzystane na pokrycie kosztów utrzymania, realizację zajęć i materiały warsztatowe.

Celem zbiórki jest zgromadzenie odpowiedniej kwoty na materiały oraz wykonanie drewnianej chatki położonej przy ul. Racławickiej 99 w Forcie Mokotów w Warszawie.

Chatka będzie skonstruowana z drewna, będą w niej możliwie duże okna, a także koza, którą ogrzewane będzie wnętrze w chłodne dni. Organizatorzy przedsięwzięcia szukają również chętnej firmy od stolarki okiennej, która podaruje domkowi 3 sztuki okien.

Cała potrzebna kwota to 33 tys. zł. Jest w niej już uwzględniona prowizja dla serwisu wspieram.to oraz dla prowizji operatora płatności online.

Na zdjęciach: przykładowe chatki off ze świata oraz (na końcu) projekt mokotowski

Fot. dezeen.com, materiały prasowe, facebook.com/chatkaoff

 


chatka off - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się