:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Czy wiesz już komu przekażesz 1 procent swojego podatku za 2017 rok?

Ostatnie dni kwietnia to fala składania PIT-ów za 2017 r. 1 procent naszego podatku może być przekazany na dobre cele. Zastanów się – na jakie?

Z badań firmy audytorsko-doradczej KPMG wynika, że coraz większa liczba Polaków przekazuje 1 proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP). Mieszkańcy Mokotowa są wśród dzielnic Warszawy grupą przodującą w tym względzie. Ponad 80 proc. obywateli naszej dzielnicy deklaruje, że ich 1 procent znajdzie się na kontach wybranych przez nich OPP. To więcej niż w zeszłym roku.

Wniosek o przekazanie 1 proc. swojego podatku można złożyć tylko w odpowiedniej rubryce druku PIT złożonego terminowo albo w jego korekcie w ciągu miesiąca od ustawowego ostatniego dnia składania zeznań, czyli do końca maja w przypadku PIT 36, 36L, 37, 38 i 39.

Jednym z beneficjentów tych decyzji jest Fundacja „Krąg Przyjaciół Dziecka” im. Św. Józefa Kalasancjusza, prowadzona przez ojców pijarów na Siekierkach. Zebrane Fundusze pozwalają Fundacji dofinansować leczenie, rehabilitację i zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Jak deklarują ojcowie pijarzy, „wsparcie świetlic środowiskowych, szkół i placówek dydaktycznych zwiększa szanse dzieci na prawidłowy rozwój i niesie radość”.

Sprzyjamy jako portal tej właśnie fundacji. Pisaliśmy o niej kilkakrotnie. Wiemy, jak dobrze rozdysponowywane są uzyskane środki. Mamy bowiem przed sobą jej sprawozdanie finansowe za 2016 i plan działania na 2017 r. To poza środkami na szkoły, przedszkola i świetlice sporo inwestycji w organizację wypoczynku dzieci i młodzieży, to wspieranie ubogich rodzin, leczenie i rehabilitacja dla najbardziej potrzebujących niepełnosprawnych i ciężko chorych. Szczytne cele, skwapliwie co roku realizowane.

Pijarom warto zaufać! Waszego grosza na pewno nie zmarnują.

Fot. Fundacja Krąg Przyjaciół Dziecka

 


czy wiesz już komu przekażesz 1 procent swojego podatku za 2016 rok? - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się