:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Dobry uczynek na Nowy Rok: pomóżmy Malwince i jej babci, bo bardzo tego potrzebują

Malwinka może liczyć tylko na babcię, która tak naprawdę sama potrzebuje pomocy. Kiedy okazało się, że mama Malwinki, nie może opiekować się córką, ze względu na swój stan zdrowia i pojawiło się widmo oddania dziewczynki obcym ludziom, babcia nie mogła na to pozwolić. Sama schorowana zawalczyła o status rodziny zastępczej.

Udało się i od 2009 roku opiekuje się Malwinką, która ma już 8 lat. Pani Danuta już pogodziła się ze swoim stanem zdrowia, jednak nie może zaakceptować, że Malwinka też ciężko choruje. Choroby górnych dróg oddechowych i pojawiające się infekcje to przede wszystkim wynik warunków, w których mieszkają. Malwinka, dwa lata temu, z powodu chorób opuściła w roku szkolnym tyle dni zajęć, że musiała ponownie chodzić do zerówki. Jednak jest tak zdolna, że zaległy rok nadrobiła i wyrównała edukację.

Babcia Malwinki jest osobą niepełnosprawną, przewlekle chorą (astma oskrzelowa, alergia, dyskopatia, refluks żołądkowo-przełykowy, zapalenie żołądka i dwunastnicy, niewydolność krążeniowa żylna kończyn dolnych, nadciśnienie tętnicze, neuralgia nerwu trójdzielnego), dlatego nie może podjąć zatrudnienia. Obie mieszkają w niewielkim mieszkaniu na parterze kamienicy, w której nie zabezpieczono fundamentów przed wchłanianiem wilgoci. Pomimo przeprowadzonych remontów wnętrze jest zawilgocone, choć jest stale osuszane specjalistycznym sprzętem, co pociąga za sobą wysokie opłaty za energię elektryczną. Ponadto mieszkanie wymaga ogrzewania nawet w okresie letnim. Warunki mieszkaniowe przyczyniają się do rozwoju chorób przewlekłych. Malwinka często choruje. Była już dwukrotnie hospitalizowana. Jest pod stałą opieką lekarską. Znaczną część domowych dochodów pochłaniają stałe opłaty (1000 zł miesięcznie), raty zaciągniętych kredytów na zakup węgla, pieca grzewczego, lekarstw.

Pisze babcia Malwinki, Danuta Chydzińska:

„Dziś sytuacja jest tragiczna. Pieniędzy brak na żywność, środki czystości, odzież, leki. Mimo iż bardzo się staram, nie jestem w stanie bez czyjejś pomocy zapewnić wnuczce podstawowych potrzeb. Żyjemy na granicy nędzy, coraz bardziej się zadłużam. Znalazłam się w sytuacji, która mnie przerasta. Los postawił mnie w trudnej sytuacji życiowej, bo nie mam możliwości i żadnych perspektyw na wyrwanie się z zaklętego kręgu biedy. Pozostaję bez żadnego wsparcia, możliwości zarobkowych. Dochód mój przewyższa kryterium dochodowe rodziny, dlatego też nie kwalifikuje się do korzystania ze wsparcia Ośrodka Pomocy Społecznej w formie zasiłków celowych z powodu niespełnienia kryterium dochodowego”.

Tyle okoliczności… Fundacja Pomocy Dzieciom „Podaj rękę małemu Przyjacielowi” zwraca się do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby ten Nowy Rok zacząć od gestu solidarności z Malwinką i jej babcią. Ich potrzeby nie są wielkie, ale niezwykle żywotne.

Potrzebne są:

- ubranka dla Malwinki 128/134 rozm. buta 34;
- ubrania dla Babci Danusi XL buty rozm. 38/39;
- środki czystości;
- żywność;
- artykuły szkolne i zabawki;
- fundusze na opał i leczenie.

Pomoc można przekazać do fundacji lub dostarczyć bezpośrednio po porozumieniu się z koordynatorem akcji, p. Justyną Komendowską, tel. 609 997 716, mail: [email protected]

Więcej: 

http://fundacjaprmp.org.pl/malwina/

 

dobry uczynek na nowy rok: pomóżmy malwince i jej babci, bo bardzo tego potrzebują - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się