:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C mgiełka

Floating w Lewitarium na Witosa: jak zrelaksować się szybko i skutecznie?

Pływanie, Floating Lewitarium Witosa zrelaksować szybko skutecznie - zdjęcie, fotografia

Jesteście zmęczeni udrękami dnia codziennego, a może życiem po prostu… Brak Wam czasu na chwilę spokojnej refleksji nad sobą? Można temu zaradzić. Warunek jest jeden: czas trzeba znaleźć, wystarczy godzina, raz na tydzień, lub w sytuacjach, gdy czujecie, że najwyższa pora odstresować się, wyluzować i zyskać dystans do życia.

Mieszkacie na Mokotowie? To macie szansę większą niż w innych dzielnicach Warszawy. U nas działa bowiem Lewitarium (ul. Witosa 31), gdzie metoda szybkiej regeneracji (floating) daje znakomite rezultaty.

Co to jest floating?

Dr Anna Dziekońska zajmuje się nim od wielu lat. I poleca wszystkim przemęczonym i zestresowanym osobnikom, pragnącym w szybkim tempie odzyskać siły psychofizyczne.

- Floating – mówi Pani Doktór – to rodzaj sesji w kąpieli, która przypomina trochę lewitację, w pokoju z basenem, wypełnionym nasyconym roztworem mineralnym naturalnych soli z Morza Martwego i Epsom. Przebywanie w takim roztworze umożliwia swobodne unoszenie się na wodzie, powodując całkowite odciążenie stawów i układu ruchu oraz osiągnięcie stanu głębokiego relaksu psychicznego i fizycznego. Woda w basenie ma temperaturę ciała, więc nie ma dodatkowych bodźców zakłócających nasz dobrostan. W tym stanie zbliżonym do lewitacji mózg przez pierwsze minuty wprowadzony zostaje w stan dezorientacji próbując napinać różne grupy mięśniowe, a następnie oswaja się ze środowiskiem i rozpoczyna rozluźniać w pełni wszystkie grupy mięśni, stawów oraz powięzi, aby mogły się bardzo głęboko zrelaksować. Ciało przyjmuje w sposób naturalny dla siebie kształt, a mózg przechodzi kolejno w różne fazy błogiego odpoczynku.

Jak zapewnia dr Dziekońska, ten „basenowy dobrostan” daje znakomitą sposobność do medytacji, zwłaszcza że pomieszczenie oświetlone jest delikatnym światłem, a z głośników sączy się dyskretna uspokajająca muzyka. Można też medytować w ciszy, to już wedle życzenia. Solanka w basenie nawilża skórę i regeneruje tkanki. A jej dobroczynne działanie ( stan odprężenia i poczucie świeżości) utrzymuje się jeszcze przez kilka następnych dni. Taka sesja raz na tydzień zastępuje kilka godzin głębokiego snu.

„Przez ostatnich 30 lat – mówi dr Dziekońska - o trzy czwarte zmniejszyła się zawartość magnezu w pożywieniu! Chcę podkreślić, że sole magnezu wchłaniane są znacznie bardziej efektywnie poprzez skórę niż przy podaniu doustnym”.

Floating w Lewitarium na Witosa: jak zrelaksować się szybko i skutecznie? komentarze opinie

  • gość 2017-08-10 15:04:30

    Byłam na sesji floatingu, a po nim odpłynęłam na gorących kamieniach Ganbanyoku. Wyszłam stamtąd jak nowo narodzona. Mega relax!!!! Polecam wszystkim, szkoda, że nie mieszkam na Mokotowie:(

Dodajesz jako: Zaloguj się

Pływanie, - więcej informacji