:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Galeria Mokotów będzie czynna w niedziele mimo ustawy o zakazie handlu?

Galeria Mokotów będzie czynna w niedziele mimo ustawy o zakazie handlu?

W niedzielę – wbrew ustawie o zakazie handlu – czynne będą obok Galerii Mokotów, także inne: Arkadia, Ursynów i Wileńska.

Dlaczego? Zarządzający powierzchnią handlową we wszystkich tych galeriach wystąpił z pismem do najemców lokali użytkowych, pytając czy zdecydują się na otwarcie swoich sklepów w owe „trefne” niedziele.

Jak informuje portal naszemiasto.pl, Unibail-Radamco, dysponujący wymienionymi galeriami, otworzy je mimo zakazu handlu. Wiele istniejących tam bowiem punktów sprzedaży wyjętych jest spod zakazu. Są to m.in. apteki, cukiernie, kioski, kina, restauracje, piekarnie oraz sklepy, w których właściciele staną za ladą. Ich także nie dotyczy zakaz handlu w niedzielę. Oczywiście są sklepy, które nie będą mogły prowadzić sprzedaży, jak wielkopowierzchniowe markety, sklepy odzieżowe czy butiki. Ale i tu – jak wiemy – znajdzie się obejście. Będą one mogły otwierać swoje podwoje dla… oglądu, a sprzedaż odbędzie się przez internet. Czyli? Wchodzisz, oglądasz, zapamiętujesz towar i cenę, wchodzisz na portal sprzedaży on line i… kupujesz. Za minutę zaś masz kupiony towar do odbioru w sklepie, gdzie go oglądałeś. Proste? Jak konstrukcja cepa. „A ten cep to na tych głupków z Wiejskiej!” – mówi jeden z właścicieli sklepów w Galerii Mokotów.

No, to do zobaczenia w Galerii Mokotów 11 marca br., w pierwszą niedzielę z zakazem handlu. Zamknięta na pewno nie będzie!

A poniżej przypominamy, że zapis obejmuje następujące niedziele:

- 11 i 18 marca;

- 1, 8 , 15 i 22 kwietnia;

- 13 i 20 maja;

- 10 i 17 czerwca;

- 8, 15 i 22 lipca;

- 12 i 19 sierpnia;

- 9, 16 i 23 września;

- 14 i 21 października;

- 11 i 18 listopada;

- 9 grudnia.

No i zobaczymy co Polak w te niedziele potrafi… Życzymy mu jak najlepiej!

Fot. Galeria Mokotów

 

 


o zakazie handlu - komentarze opinie

  • gość 2018-02-11 20:37:11

    wy czyli kto sie zgadza, z imienia i nazwiska chuju bys sie podpisal

  • gość 2018-02-11 21:15:26

    Uważam tą ustawę za bzdurną i szkodliwą. W Usa gdzie mieszkałem 15 lat nigdy by to nie przeszło bo tam ludzie chcą mieć więcej więc więcej pracują czasem tylko w weekendy a w Polsce niestety ogranicza sie to prawo i możliwość do zarobienia pieniędzy. Kto nie chce nie bedzię pracował przymusu niema.

  • Ziobroooo - niezalogowany 2018-02-11 22:53:18

    Do galerii a nie do kościoła

  • Ziobroooo - niezalogowany 2018-02-11 22:53:45

    Do galerii a nie do kościoła

  • Ziobroooo - niezalogowany 2018-02-11 22:54:10

    Do galerii a nie do kościoła

  • Baby - niezalogowany 2018-02-12 00:11:49

    Nie robiłam i nie będę robiła zakupów w niedzielę....czy one są dozwolone handlowo czy też nie....uważam że ten czas można wykorzystać na milion różnych sposobów ...Nie koniecznie na zakupach....

  • ZORRO - niezalogowany 2018-02-12 00:57:57

    Idźta i róbta co chceta wieśniaki co żeśta przyjechały na wileniak a ni macie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 15:07:03

    Głupków to wy robicie z ludzi których zachęcacie do zakupów w niedzielę... w Warszawie w niedzielę w Ikei czy innych centrach handlowych ludzie zachowują się jak bezmuzgowe zwierzęta: "szybko bo promocja sie skończy", "ja tu stałem, pan tu nie stał" bitwy o ostatnie sztuki promocyjnych rzeczy, ciagają te biedne dzieciny za sobą jakby naprawdę nie potrafili im inaczej czasu wypełnić i pozniej sie dziwią że rośnie pokolenie "galerianek", a to wszystko za zasługą min. właśnie takich pajaców zarządców jak ten z Galerii Mokotów... chciwe pieprzone hieny.. wiecznie mało i mało. A żebyście się zakszusili tymi pieniędzmi!!!

  • Gość sprzedawca - niezalogowany 2018-02-12 17:26:55

    Proszę nie porównywać nas do USA bo tu zarobki się różnią .Pracuje w galerii handlowej i zarabiam najniższą krajową. Wolę mieć niedzielę wolną niż wolne w tyg.spędzić niedzielę z rodziną. Najwięcej wypowiada się ludzi którzy nie mają z handlem nic wspólnego

  • gość 2018-02-12 17:49:57

    a paragon wyda aplikacja? a zwrot ewentualny na jakiej podstawie będzie i u kogo? już to widzę...sam chętnie się wybiorę, kupię i za chwilę będę chciał oddać tam gdzie mi towar wydali...

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 18:09:44

    Czy ktoś kogos zmusza żeby iść do kościoła Twój wolny czas spędzisz jak chcesz. Pozwól tez innym zrobić to samo. Straszne patrzec jak ludzie są bezduszni widzą tylko swój własny czubek nosa. To tylko 2 dni w miesiacu zamkniete a zachowujecie się jak by był koniec świata.

  • gość 2018-02-12 19:35:11

    precz z kosciolem i rzadem pis ktory niszczy polske i gospodarke!

  • Asset - niezalogowany 2018-02-12 20:11:26

    Rozwalają mnie pracownicy z najniższą krajową ktorzy chcą mieć wolną niedzielę... Czyzby przymus był? Z mojego punktu widzenia jako przedsiebiorcy jeśli ktoś pracuje na najniższej i boi się protestować to znaczy że łatwo go zastąpić bo jest poprostu słaby w tym co robi. Mam kilkanaście pracownic i kazda jest inna. Ale kazda jest niemal niezastąpiona i każdej pracę szanuję no i płacę przyzwoicie. Nie myślą o odejsciu a ja o zwolnieniach. Ktora chce i może przychodzi w niedzielę jak trzeba, a czasami trzeba. Tak więc marudy do roboty i nauki aby klienci tylko u was chcieli kupować

  • Dej niedzielę mam hory kraj - niezalogowany 2018-02-12 20:12:21

    No, przynajmniej będzie normalnie. Pisolandia próbuje zrobić nam jakiś katolowaty, średniowieczny ciemnogród... już lepsze jest PO, przynajmniej kościół jest dalej od władzy, a nie to co w tych chorych czasach xD

  • RomanFrei - niezalogowany 2018-02-12 20:31:02

    Srać na zakaz, każdy robi co chce. Ksiądz rucha a ma zakaz. Zamiast w markecie zostaw kasę na złodziejej tacy. Srać na pis i kler.

  • RomanFrei - niezalogowany 2018-02-12 20:32:03

    Srać na zakaz, każdy robi co chce. Ksiądz rucha a ma zakaz. Zamiast w markecie zostaw kasę na złodziejej tacy. Srać na pis i kler.

  • Sebo - niezalogowany 2018-02-12 22:03:15

    Ja nie rozumie. Jednym grupom zakazuje sie handlu w niedziele a innym nie. Sprzedawca na stacji paliwowej musi pracowac a czym on sie rozni od sprzedawcy w sklepie?Pielegniarka dlaczego musi pracowac w niedziele? Jak dla mnie to jest idiotyczne by zakazywac chandlu w niedziele. Dlaczego pomyslodawca nie pomyslal by np obowiazkiem pracodawcy bylo zeiekszenie wynagrodzenia za prace w niedziele!? Mysle, ze i pracownicy byliby z trgo tytulu zadowoleni jak i pracodawcy nie musieliby kombinowac jak obejsc ustawe. Niestety zyjemy w dziwnym kraju gdzie soltys zostaje premierem a misiewiczom sie salutuje. Mam taka cicha nadzieję ze sie to kiedys zmieni.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 22:54:46

    Nie rozumiem tych ludzi co niemogą niedzieli bez galerii wytrzymać ja bym ich tam postawił za parę groszy i kazał im się uśmiechać przez 8 godz .I proszę nie mówić że można się uczyć itd .bo kto by robił takie zajęcia jak sprzedawca itd.Większość z tych nowobogackich dorobił się dzięki oszustwu lub bogatym rodziców i wtedy nie mówili że trzeba się uczyć.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-12 22:56:44

    Ty akurat, zamiast na zakupy w niedzielę to do szkoły, języka polskiego się uczyć!

  • gość 2018-02-13 07:31:26

    W takim socjalistycznym Niemcowie, markiety są pozamykane w niedzielę, jakoś z tego powodu nikt nie pisze o katolandii. Ludzie siedzą po knajpach, kinach czy zwyczajnie w domu. Ta "Galeria" jak widzę jest całkiem blisko Mordoru, więc krawaciarka spod Lubartowa chce zrobić zakupy. Bezmózga decyzja dla bezmózgich korposzczurów. !!

  • gość 2018-02-13 07:36:54

    Proponuje Korposzczurkom, urządzanie czelendżów na głównej alei takiej Galerii - goła panienka na szpilkach co 15 minut, w zamian za promocje.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 07:53:34

    Pracuję na lotnisku i tez moznaby sie klocic - przeciez handel tam bedzie dalej, sklepiki otwarte, strefa bezclowa, itd. Przeciez tam pracuje cala kupa ludzi! W niedziele to juz w ogole tam jest caly dzien zapiernicz. Czemu nie zamkniemy? Pare tysiecy ludzi tez bedzie miala wolne niedziele, a nie "usmiechac" sie po 12 godzin (nie, nie 8 jak w sklepach). Bzdury gadacie. Czasami z narzeczonym mam tylko niedziele wolna razem i wtedy mozemy w koncu sie oderwac i wybrac na jakies zakupy, bo nasz czas pracy sie nie pokrywa, a zadne z nas nie ma ochoty na zakupy po godzinie 19:00. Bzdurny zakaz, byle szybko zniknal. Wniedziele po prostu powinni placic wiecej.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-13 12:32:53

    Kto kogo zmusza chodzić w niedzielę na zakupy. Że będą otwarte, nie znaczy że muszę tam iść. Tak samo jest z innym rzeczami. Człowiek przeważnie ma rozum i powinien mieć wolny wybór.

  • Michal - niezalogowany 2018-02-13 13:08:08

    Ja pracuje w wekend dużo jeżdżę więc chciałbym mieć możliwość kupowania w niedziele

  • gość 2018-02-13 14:06:48

    A ja jak zobaczę że sprzedajecie w Niedzielę to więcej nie przyjdę. W końcu się wyjaśni kto jest kto.

  • Cenowe.pl - niezalogowany 2018-02-13 23:52:14

    Zachęcamy do porównywania ofert w e-sklepch - http://cenowe.pl

  • Emi - niezalogowany 2018-02-14 08:58:38

    Galeria powinna być zamknięta w niedzielę . Bardzo dobrze że weszła ta ustawa wreszcie ktoś pomyślał o człowieku,a nie zyskach dla pracodawcy,To co się dzieje w sklepach to jeden wielki koszmar .Rodzina zamiast jechać z dziećmi np.do zoo , na spacer do lasu lub po prostu pobyć w domu razem ciąga te umęczone hałasem,duchotą dzieci po zatłoczonych marketów.Można żyć bez otwartego sklepu nawet 2 dni :) sklepy są dobrze zaopatrzone i podstawowe produkty można kupić w piątek w późnych godzinach ,a może przedłużyć godziny pracy w piątki,a soboty i niedziele zamknąć ? Były takie czasy kiedy sklepy były otwarte tylko w jedną sobotę w miesiącu i wszystkie niedziele były nie czynne.Lech Wałęsa swego czasu chcąc uzyskać większe poparcie obiecał wszystkie soboty wolne w handlu,i co ? Handel pracuje wszystkie soboty,niedziele ot samo życie :) Zaraz odezwa sie głosy że to były inne czasy,ze nie trzeba się cofać,że trzeba pracować do utraty tchu,bo przecież wypada błyszczeć wśród znajomych i być zadłużonym do końca życia,a nawet drugiemu pokoleniu zostawić dług do spłaty to że dajesz wciągać się w niszczycielska machinę banków i nie możesz spać po nocach bo kombinujesz jak zdobyć kasę to jest Twój wybór.Wiem nie jest łatwo ,ale każdy człowiek posiada mózg i powinien potrafić z niego korzystać ,a nie ślepo naśladować innych.W handlu pracują ludzie mają rodziny i dzieci i im też należy się odpoczynek

  • stanley. - niezalogowany 2018-02-14 09:42:38

    I tak kościoły niedługo będą puste, a to karma za kleru rozpuste. Za kilkanaście lat wiara w bożki będzie leczona na oddziałach psychiatrycznych. Nie pomogą nawet wolne niedziele kto nie chodził do kościoła to i tak nie pójdzie nie liczcie na to.

  • Gość - niezalogowany 2018-02-14 21:28:26

    Witam...tak czytam i czytam te komentarze i tak naprawdę zastanawiam się kto to pisze i kto tak naprawdę bardzo żałuję że taki zakaz wchodzi w życie. ...myślę że osoby które nie mają doczynienia z handlem nie powinny się tak bulwersowac i porównywać się z osobami które pracują w sklepach i dużych marketach bo tak naprawdę nie wiedzą jak wygląda praca w takim miejscu....każdy ma prawo wyboru pracy czy dnią wolnego .....czy potencjalny klient który przychodzi sobie na spacer do galegii nie zdaje sobie sprawy ze ludzie którzy pracują w takich miejscach są dosyć często wykorzystywani i zmęczeni,?

  • Cenowe.pl - niezalogowany 2018-02-14 23:12:34

    Zachęcamy do porównywania ofert w e-sklepch - http://cenowe.pl

  • Cenowe.pl - niezalogowany 2018-02-14 23:14:33

    Zachęcamy do porównywania ofert w e-sklepach - http://cenowe.pl

  • gość 2018-02-16 14:27:21

    pierdolcie się cwaniaki

  • Franca - niezalogowany 2018-02-16 19:52:53

    Czasem zastanawiam się do kogo macie pretensje? Przecież nikt na siłę i za Was nie podjął decyzji gdzie macie pracować. Podejmując daną pracę jesteście świadomi warunków, macie wybór. To, że ktoś pracuje w sklepie, na stacji czy jest lekarzem itd. sam wybrał sobie taki sposób na zarobek, wiedząc co za tym idzie. Każdy z nas podejmuje decyzję kim chce być i gdzie chce pracować. Irytują mnie wypowiedzi (tylko taki przykład) " pielęgniarki pracują w niedzielę ,a też by chciały ten dzień spędzić z rodziną". Przecież, taka pielęgniarka przyjmując się do pracy w szpitalu doskonale wiedziała, że dyżury są również w weekend. Po mimo to podjęła się tej pracy, a teraz marudzi. Do kogo ma pretensje? Może mieć tylko sama do siebie. Nie pasuje praca to ją zmień na inną. Przychodnia, biuro, sprzątanie jest wiele możliwości.

  • Crem - niezalogowany 2018-02-22 00:03:40

    Galeria Mokotów będzie czynna w piątki i soboty od 9-23.