:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  27°C bezchmurnie

Gang oszustów działających metodą „na policjanta” został właśnie zlikwidowany!

Mokotowscy kryminalni zatrzymali kuriera oraz dwóch mężczyzn kierujących grupą wyłudzającą od starszych osób pieniądze metodą „na policjanta”. W ręce funkcjonariuszy wpadł najpierw 22-letni Piotr R., zaraz potem 22-letni Adrian Z. oraz o 3 lata starszy Patryk Ś. Policjanci zlikwidowali też ich centralę telefoniczną.

Policjanci z mokotowskiego wydziału kryminalnego wiedzieli, że w dniu zatrzymania grupa oszustów wyłudzających pieniądze „na policjanta” będzie chciała dokonać przestępstwa na 82-latku. Jeden z podejrzanych, korzystając z losowo wybranego numeru, dodzwonił się do starszego małżeństwa. Podał się za funkcjonariusza policji z ulicy Żytniej w Warszawie. Telefon odebrała żona pokrzywdzonego. Nie chciała rozmawiać, więc przekazała słuchawkę swojemu mężowi, który pod namową fałszywych policjantów pojechał do banku po oszczędności, które miał przekazać oszustom. Mężczyzna był na bieżąco instruowany przez jednego z dzwoniących.

W okolicach banku podszedł do niego tzw. „kurier”, który odebrał od niego kopertę z pieniędzmi. Kryminalni zatrzymali go w chwilę później. Piotr R. miał przy sobie 20.000 zł., które w dobrej wierze przekazał mu pokrzywdzony.

Tego samego dnia, na parkingu w pobliżu miejsca, z którego dzwonili przestępcy, funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego Adriana Z., aresztowanego w przeszłości dwukrotnie za tego typu oszustwa oraz o 3 – lata 25-letniego Patryka Ś., posiadającego również przeszłość kryminalną. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania mieszkania, z którego dzwonili podejrzani, kryminalni znaleźli dwa laptopy, telefon komórkowy, karty SIM, książkę telefoniczną oraz zapiski, na których znajdowało się również nazwisko pokrzywdzonego. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Cała trójka usłyszała zarzuty prokuratorskie. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował wobec nich 3 miesięczne areszty. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Fot. Policja

 


„na policjanta” - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się