:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Gdzie wypożyczać narty? Na Mokotowie czy w górach?

Inne Dyscypliny, Gdzie wypożyczać narty Mokotowie górach - zdjęcie, fotografia

Ten dylemat mają wszyscy ci, którzy nie uprawiają sportu narciarskiego wyczynowo i nie mają potrzeby stałego posiadania nart: gdzie wypożyczać? Na miejscu, na Mokotowie, czy w górach? Jechać z nartami na ferie czy bez?

Przeanalizowaliśmy wiele ofert wypożyczalni nart zarówno w Warszawie, w tym na Mokotowie, jak też w górach, m.in. w Tatrach, Beskidach, Bieszczadach i Karkonoszach. Wniosek jest jeden: ceny wypożyczenia nart, butów i kijków są zbliżone, ale jednak niższe w Warszawie. Tyle że te z Warszawy musimy wieźć na miejsce, a te z gór można wypożyczać na godziny, i to z pewnością wyjdzie taniej niż targanie nart z Mokotowa i płacenie za nie od doby.

Decyzje jednak pozostawiamy Państwu. Wszystko ma bowiem swoje plusy i minusy. Narty wypożyczane na doby mamy cały czas pod ręką i do użytku tam, gdzie się nam w danej chwili zachce (w Warszawie – taniej, w górach – drożej). Narty na godziny – tylko w górach – i tylko w obrębie wypożyczalni, które znajdują się na narciarskich stokach.

A teraz kilka przykładów…

W Warszawie narty + buty + kije na 1 dzień – 50 zł, na 5 dni i więcej (opcja wyjazdowa) – 30 zł za dobę. I to zarówno dla juniora, jak i seniora. 7 dni – 210 zł. Snowboard (z butami lub bez) – 30 zł za dobę, ale same buty – 10 zł. I znów: 7 dni – 210 zł lub same buty – 70 zł.

W górach narty + buty + kije na 1 dzień 32 zł (junior), 37 zł (senior), czyli 7 dni odpowiednio: 224 zł i 259 zł. Snowboard, jak w Warszawie, wszystko jedno czy z butami czy bez – 37 zł, same  buty – 18 zł. 7 dni snowboardu z butami lub bez – 259 zł, same buty – 126 zł.

W górach – jak już mówiliśmy – można jednak wypożyczać sprzęt na godziny. Przy takim rozwiązaniu rekomendujemy (zwłaszcza dla początkujących) -  1 godzinę. Narty dla juniora to jest 10 zł, dla seniora – 15 zł, snowboard (z butami lub bez) – 10 zł bez względu na wiek, same buty – 6 zł. Przy wypożyczaniu na więcej godzin ceny rosną o 5 zł co godzina, czyli 2 i 3 godz. nart – 15 i 20 zł dla juniora, 20 i 25 zł dla seniora.

No i teraz trzeba pokalkulować zważywszy nasze możliwości i zamiary, bo np. 2 godziny dziennie przez 7 dni przy pełnym ekwipunku narciarskim kosztować nas będzie w górach – 105 zł dla juniora i 140 zł dla seniora.

Naszym zdaniem, dla początkujących i średnio zaawansowanych najlepsza jest opcja górska i godzinowa, bo nie musimy targać ze sobą nart w góry, nie płacimy za „puste” godziny, kiedy nie chce nam się jeździć, możemy sobie wybierać dowolnie liczbę godzin również w zależności od stanu naszego portfela.

Dla zaawansowanych natomiast, jeśli naprawdę chcą jeździć intensywnie, lepsza jest opcja warszawska, bo tu doba kosztuje 30 zł, a w górach 32 i 37, nie mówiąc o tym, że 4 godziny jazdy na nartach z gór daje nam równowartość doby nart z Warszawy.

Przyjemnych szusów!

Pożyteczny kontakt na ubezpieczenie turystyczne:

AMA Consulting sp. z o. o.

ul. Cypryjska 2G, 02-761 Warszawa

Tel.: 22 742 10 75, tel./fax: 22 742 10 70

www.amaconsulting.pl


Gdzie wypożyczać narty? Na Mokotowie czy w górach? komentarze opinie

  • gość 2017-09-20 16:58:19

    Polecam wypożyczalnię Aktiv Sport na Mokotowie. Korzystałem już dwa razy...zawsze dostawałem super świeże narty! Daje okejkę.

Dodajesz jako: Zaloguj się