:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Horror kawek na Mokotowie: padło ponad 200; ktoś je otruł środkiem na szczury! Przeżyło 15...

Horror kawek na Mokotowie: padło ponad 200; ktoś je otruł środkiem na szczury! Przeżyło 15...

Horror kawek na Mokotowie trwa. Nie pada ich już tak dużo, jak jeszcze tydzień temu, ale są kolejne zgłoszenia.

Spośród 18 żywych jeszcze kawek, które przewieziono ostatnio do Ptasiego Azylu w warszawskim ZOO, udało się uratować 15. Trzy, niestety, padły. Jak relacjonują swoje starania pracownicy Azylu, początkowo wydawało się, że kawki zostały otrute trutką na szczury. Tymczasem okazało się, że to środek na insekty. Skomponowano więc lek o tzw. szerokim spektrum działania. Tych piętnaście pozostałych przy życiu ptaków czuje się coraz lepiej, więc za kilka dni zostaną wypuszczone z pomieszczenia zamkniętego, a za kilkanaście dni wypuszczone na wolność.

Działacze z Inspektoratu Warszawskiego organizacji OTOZ Animals są przekonani, że ta zbiorowa śmierć kawek była spowodowana przez czyjś świadomy zamysł, mający wyeliminować je z życia mokotowskich osiedli. Komuś przeszkadzały. Głodne ptaki po prostu rzuciły się na skażoną trucizną żywność, rozsypaną na trawnikach pod drzewami, gdzie one gniazdowały.

Policja nie chce podać żadnych konkretów, bo zapewne ich jeszcze nie zna. Na razie przesłuchuje świadków, którzy niewiele widzieli, i przegląda zapisy z kamer znajdujących się w różnych miejscach w pobliżu owej masowej egzekucji.


horror kawek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się