:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Ile osób dopisało się do rejestru wyborców na Mokotowie? Najwięcej w Warszawie!

Ile osób dopisało się do rejestru wyborców na Mokotowie? Najwięcej w Warszawie!

Nadchodzące wybory samorządowe, które odbędą się 21 października, skłoniły ludzi do dopisywania się do rejestru wyborców! Na Mokotowie dopisało się ich najwięcej!

W stolicy uprawnionych do głosowania jest ok. 1,3 mln ludzi. Jeśli założymy, że frekwencja będzie wyższa, niż 4 lata wcześniej i przekroczy 50%, do urn wyborczych trafi około 650 tys. głosów. 

W całej Warszawie złożono łącznie 26 tysięcy wniosków do rejestru wyborców w czasie od 1 stycznia do 16 października 2018 roku. Powiadomiono również, iż Mokotów jest dzielnicą, w której napłynęło najwięcej wniosków, bo aż 2405! 

Liczba wniosków w niektórych dzielnicach: 

  • Wola - 2060 osób 
  • Śródmieście - 1527 osób 
  • Ursynów - 1044 osoby 
  • Praga-Południe - 1123 osoby

Urzędnicy przypominają: 

"Wydanie decyzji o wpisie do rejestru wyborców poprzedzone jest sprawdzeniem, czy osoba wnosząca taki wniosek spełnia warunki stałego zamieszkania na obszarze danej dzielnicy. Przykładowe dokumenty potwierdzające fakt mieszkania w stolicy to np. umowa najmu/użyczenia lokalu, pierwsza strona zeznania podatkowego PIT z potwierdzeniem złożenia go w Urzędzie Skarbowym w Warszawie lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, rachunek za media (gaz, prąd, internet, telefon, telewizję kablową itp.)". 

Fot. stooq.pl

Informacje: stooq.pl


rejestru wyborców - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się