:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Jak będzie dokładnie przebiegała trasa Południowej Obwodnicy Warszawy?

Główna Dyrekcja Budowy Dróg i Autostrad opublikowała dokładną mapę przebiegu Południowej Obwodnicy Warszawy oraz jej wizualizację.

Budowę POW – jak pisze GDDKiA – podzielono na trzy zadania:

Zadanie „A” obejmuje budowę fragmentu drogi o długości  ok. 4,6  km od w. Puławska (bez węzła) do w. Przyczółkowa (bez węzła), dwóch węzłów drogowych – Ursynów Zachód i Ursynów Wschód oraz tunelu pod Ursynowem. Tunel o długości ok. 2,3 km poprowadzony m.in. pod  I linią metra, będzie najdłuższym tunelem w Polsce. Każda z dwóch jezdni będzie mieć szerokości ok. 14,5 metra, po trzy pasy ruchu i pas awaryjny o szerokości ok. 3,75 metra. Po obu stronach jezdni zlokalizowane są drogi ewakuacyjne o szerokości 1 m od krawędzi jezdni. Tunel pod powierzchnię będzie wchodzić między ul. Indiry Gandhi a ul. Pileckiego, wychodzić  na skarpie, za ul. Nowoursynowską.

Zadanie "B" obejmuje budowę fragmentu drogi o długości 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z węzłami oraz mostu przez Wisłę. 

Most Południowy w ciągu trasy S2 będzie mieć  długość  ok. 1,5 km  i ok.  45,8 metra szerokości. W obu kierunkach kierowcy będą mieć do dyspozycji po 4 pasy ruchu. Dodatkowo z obu stron został zaplanowany ciąg pieszo – rowerowy. 

Zadanie C – zaprojektowanie i budowę odcinka o długości ok. ok. 7,45 km wraz z budową dwóch estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym. Zadanie „C” obejmuje budowę fragmentu drogi o długości 7,45 km od  w. Wał Miedzeszyński (bez węzła) do w. Lubelska (bez węzła), dwóch estakad nad Mazowieckim parkiem Krajobrazowym oraz węzła Patriotów   na przecięciu z linią PKP i ul. Patriotów. 

Obejrzyj również:

https://www.youtube.com/watch?v=rJxatv8EMes

https://www.youtube.com/watch?v=na0whIzVcuU

 


południowej obwodnicy warszawy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się