:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Jak żyć z rakiem, żeby się leczyć, a nie popaść przez to w biedę?

Jak żyć z rakiem, żeby się leczyć, a nie popaść przez to w biedę?

To jest główny problem chorych: jak żyć z rakiem, żeby się leczyć, a nie popaść przez to w biedę? Leczenie wymaga bowiem sporych środków, a na publiczna służbę zdrowia nie za bardzo można liczyć.

Leczenie raka  niesie ze sobą sporo wydatków. Przede wszystkim jest to koszt opieki w prywatnych - polskich i zagranicznych - ośrodkach terapii, leki nierefundowane, różne zabiegi wspomagające doraźne leczenie i poprawiające kondycje pacjenta. Poza tym to koszty życia w trakcie leczenia, np. dojazdy na zabiegi, opieka nad dziećmi, specjalne diety oraz utrzymanie się w przypadku utraty czy znacznego obniżenia dochodów. Spadek komfortu codziennego życia znacząco obniża motywacje do walki z chorobą.

- Finansowa ochrona chorych na raka – mówi Beata Waśniewska, prezes AMA Consulting, mokotowskiej multi agencji ubezpieczeniowej – staje się pilną potrzebą wielu rodzin zmagających się z nowotworem któregoś z jej członków. I pojawiło się takie ubezpieczenie, które obejmuje polisą nowotwory złośliwe w stadium inwazyjnym i przedinwazyjnym.

Klient decydujący się na nią może liczyć na wypłatę sumy ubezpieczenia od 30 do 200 tys. złotych (w zależności od wysokości składki) do 21 dni od daty złożenia kompletnego wniosku bądź otrzymania wymaganej dokumentacji. Poza tym przysługują mu dodatkowe świadczenia w kolejnych etapach leczenia, tj. w razie operacji, radioterapii, chemioterapii, pokrycie wybranych kosztów związanych z leczeniem bądź rehabilitacją – w formie wyspecjalizowanego pakietu assistance – nawet do 10 lat od momentu diagnozy. Łączna wartość świadczeń z polisy może wynieść nawet 500 tys. zł, tj. 250 proc. sumy ubezpieczenia. Taka polisa jest tzw. samodzielnym produktem ubezpieczeniowym i jest powszechnie dostępna.

W Polsce najczęstszymi nowotworami złośliwymi są rak płuc u mężczyzn (18,7%) i rak piersi u kobiet (21,9%). Według prognoz – do 2025 r. liczba zachorowań wzrośnie do 175 tys. rocznie. Stały rozwój sektora farmaceutycznego sprawia, że dziś 42 na 100 pacjentów przeżywa z rakiem 5 lub więcej lat od czasu zdiagnozowania choroby. A polisa, o jakiej mówimy, w tym przeżyciu pomaga.

Wykorzystano informacje z „Gazety Ubezpieczeniowej”

AMA Consulting sp. z o. o.

ul. Cypryjska 2G, 02-761 Warszawa

Tel.: 22 742 10 75, tel./fax: 22 742 10 70

www.amaconsulting.pl

jak żyć z rakiem, żeby się leczyć, a nie popaść przez to w biedę? - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się