:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Jeśli idziesz na spacer nad Wisłę, uważaj! Może się zdarzyć, że spotkasz 6-metrowego pytona!

6-metrowego pytona możesz spotkać, jeśli wybierzesz się nad Wisłę po mokotowskiej stronie. Taki gad uciekł bowiem komuś pomiędzy miejscowościami Gassy i Ciszew, leżącymi blisko Piaseczna.

Skąd wiadomo, że wąż uciekł i ma ok. 6 metrów długości? Na brzegu Wisły znaleziona została tzw. wylinka, czyli stara powłoka, której gad się pozbył. Teraz, zapewne rześki i zdrowy, przemieszcza się gdzieś na naszym lewym brzegu rzeki.

Wisła patrolowana jest, po tym doniesieniu, przez Służbę Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescuse Polska oraz przez policjantów rzecznych i lądowych. Jeśli pyton tygrysi (a do niego należała – jak ustalono – znaleziona wylinka) jest w dobrej formie, potrafi przemieszczać się dość sprawnie i pokonywać w ciągu dnia po kilka kilometrów. Jeśli szedł w stronę Mokotowa, może tu już gdzieś być, np. na Kępie Zawadowskiej. Nie jest jednak – na szczęście – wężem jadowitym. Ma wprawdzie sporo zębów, ukształtowanych jak u szczupaka, więc ugryzienie przez niego jest bolesne, tnie skórę jak żyletką, ale trzeba dużo złej woli, żeby sprowokować go do ataku. Więc jeśli ktokolwiek go spotka, niech nie ulega panice, tylko jak najszybciej się oddali od tego miejsca i zawiadomi Komendę Powiatową Policji w Piasecznie pod numerem 22 60 45 213 lub Fundację Animal Rescue.

Fot. Animal Rescue Polska


6-metrowego pytona - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się