:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C lekkie zachmurzenie

Juwenalia na SGH: dwie sceny muzyczne, jeden wielki show… radości!

Juwenalia na SGH cieszą się od lat zasłużoną sławą. I tym razem ich uczestnicy się nie zawiedli. Były bowiem dwie sceny muzyczne i… show radości!

Scenę główną otwierał polski DJ i producent muzyczny P.A.F.F., którego utwory w serwisie YouTube sięgają 3 mln odtworzeń! Ten młody muzyk ma już na swoim koncie współpracę ze światowymi gwiazdami, takimi jak Major Lazer czy Diplo.

Mogliśmy także usłyszeć niesamowicie elektryzujący polski duet XXANAXX. Ma on na koncie już trzy albumy, a kluby na ich koncertach pękają w szwach! Pod koniec 2017 roku ukazały się single, będące zapowiedzią nowej płyty.

Trzecia gwiazda dużej sceny to zespół, będący niekwestionowanym klasykiem polskiego rocka – Myslovitz. Muzycy wydali dotychczas 10 albumów i grają już ponad 25 lat, a ich kawałki znają przedstawiciele każdego pokolenia.

Artyści alter sceny to polski rap. W tym roku na Juwenaliach SGH wystąpili trzej laureaci przeglądu Popkiller Młode Wilki. Pierwszym z nich jest Guzior, którego album z 2017 r. osiągnął 1. miejsce w rankingu OLiS.

Kolejny polski raper, którego usłyszeliśmy na Ogrodach Rektorskich 12 maja br., to PlanBe. Jego album sięgnął 4. miejsca w rankingu OLiS, a utwory w serwisie YouTube mają blisko 13 mln wyświetleń!

Ostatni artysta to Żabson. Młody raper ma na swoim koncie już 3 wydane albumy, a jego najpopularniejszy singiel został odtworzony aż 24 mln razy w serwisie YouTube.

Fot. PAWEŁ MAŁACZEWSKI

 

juwenalia na sgh - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się