:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Kiedy odejdzie w niebyt "socjalizm" z przystanków autobusowych na Mokotowie i Wilanowie?

Kiedy odejdzie w niebyt socjalizm z przystanków autobusowych na Mokotowie i Wilanowie?

Ulice Czerniakowska, Chełmska, Powsińska, Sobieskiego i Wiertnicza na Wilanowie upstrzone są szarymi i czerwonymi wiatami na przystankach z lat 1970-90. Czyste wspomnienie po socjalizmie.

Napisał o tym na Facebooku „GW” pan Aleksander Zbrożek, który apeluje, że już najwyższy czas, aby tego reliktu się pozbyć, przypominając, że takie blaszane daszko-wiaty stawiano przed otwarcie Trasy Łazienkowskiej i Wisłostrady w 1974 r.

Wymiana przystankowego reliktu – jak poinformował „GW” rzecznik ZTM, Igor Krajnow – już się w innych dzielnicach Warszawy odbywa, np. na Rondzie Daszyńskiego. Zajmuje się tym spółka AMS, która całe przedsięwzięcie finansuje, odciążają w ten sposób budżet miasta. Oczywiście nie robi tego charytatywnie. Takie nowe przystanki służyć będą również za nośniki reklamowe, z czego wspomniany inwestor żyje. Wymiana wszystkich „socjalistycznych” wiat będzie kosztować ok. 80 mln zł, całkowicie z pieniędzy AMS. Miasto będzie jednak miało udziały w zyskach z zamieszczanych tam reklam, a po 9 latach przejmie wszystko na własność.

Jak informuje ZTM, do tej pory stanęło 1366 nowych wiat (237 na przystankach tramwajowych i 1129 na autobusowych), do zamontowania zostało jeszcze 214 (w tym na Rzymowskiego). A co z resztą Mokotowa i Wilanowa?

Jak podaje „GW”, trwają uzgodnienia między ZTM a AMS oraz ratuszem. Jak się bowiem okazuje, dla jednego zadaszenia przystanku trzeba zdobyć od 24 do 27 pozwoleń, co trwa mniej więcej pół roku. Ale… do końca 2017 r. „problem mokotowsko-wilanowski” powinien być rozwiązany…

Fot. warszawikia.pl

 

kiedy odejdzie w niebyt socjalizm z przystanków autobusowych na mokotowie i wilanowie? - komentarze opinie

  • gość 2017-07-17 15:14:47

    Błagam, nie piszcie "na Wilanowie"! Wilanów to nie wieś. Pisze i mówi się W WILANOWIE i zdecydowana większość Warszawiaków tak właśnie mówi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Komunikacja, - więcej informacji