:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Knajpki cztery - na cztery pory dnia: Lisia Kita, Warszawski Flip, Blue Cactus, Hamburger z Karaibów

Są ich cztery – na cztery pory dnia. Wprawdzie do każdej można wpaść o każdej porze i dobrze się najeść, ale wytrwanych smakoszy, którzy korzystają z restauracji na co dzień, namawiamy do odwiedzenia tych czterech w różnych godzinach doby.

Lisia Kita – Kawiarnia na śniadanie

Nazwa powstała zupełnie przypadkiem , ale została dobrze odebrana przez mieszkańców Mokotowa. Lisia Kita jest wprawdzie związana z mitologią skandynawską, ale przyjęła się, zwłaszcza wśród studentów. Kawiarnia oferuje śniadania przez cały dzień, choć zamieniają się one – w zależności od pory dnia – w lunche lub kolacje. Przez cały tez dzień serwuje znakomitą kawę, o której jakość dba szczególnie.

Adres: ul. Bukowińska 22A

Czynna od 9 do 21.00

Tel. 691 399 538

Warszawski Flip – Restauracja Bar na lunch

Profesjonalny szef kuchni podaje potrawy w sposób, którego jeszcze nie widzieliśmy na Mokotowie. Tatar na specjalnej łyżeczce na jeden „gryz”, krem z buraków, pieczone żeberka, sushi. W porze lunchu każdy znajdzie coś dla siebie. Ale także wieczorem.

Adres: aleja Niepodległości 147

Czynna od 12 do 24

Tel. 791 030 456

Blue Cactus - Meksyk na popołudniowy obiad

Specjalnością restauracji jest kuchnia tex mex. Serwowane tu są rzadkie rodzaje tequili – a co najważniejsze – steki z sezonowanej wołowiny, grillowane na opalanym drewnie dębowym.

Adres: Zajączkowska 11

Czynna od 12 do 21 (niedziela), 22 (poniedziałek - środa) i 23 (czwartek - sobota)

Tel. 22 851 23 23

Hamburger z Karaibów - Coś na ząb na kolację

Unikalne hamburgery, na bułkach dopasowanych do każdego. Tutejszymi specjałami są: Philly Cheese Steak z rostbefem, Koziołek Matołek z serem kozim lub Pieprzona Pieczara z grillowanymi pieczarkami i sosem z zielonego pieprzu. Wszystkie burgery oferowane w wersji małej (115g mięsa) i dużej (200g). Oryginalność tych dań była potwierdzona kilka razy przez autochtonów z Kalifornii. Dobre na każdą porę dnia.

Adres: Puławska 140

Czynne od 11 do 20 (niedziela), 21 (poniedziałek – czwartek), 24 (piątek-sobota)

Tel. 796 735 596

Fot. smakzyciany.blogspot.com, gdziezjesc.info, tripadvisor.com, Street Food Polska

 

 

 


lisia kita, warszawski flip, blue cactus, hamburger z karaibów - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się