:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Kolejna porażka Sipiery: zdekomunizowana mokotowska ulica – Oskara Langego – wraca do swej nazwy

Kolejna porażka Sipiery: zdekomunizowana mokotowska ulica – Oskara Langego – wraca do swej nazwy

Sąd Administracyjny w kolejnym swoim postępowaniu uchylił decyzję wojewody Zdzisława Sipiery i przywrócił nazwę zdekomunizowanej ulicy Oskara Langego, która miała się nazywać Premiera Tomasza Arciszewskiego.

Podobnych decyzji doczekały się dwie inne ulice w Warszawie: Batalionu Platerówek (zmienionej na Platerówek) i Bronisława Wesołowskiego (zmienionej na Generała Stanisława Bułak-Bałachowicza).

WSA argumentuje tę decyzję podobnie, jak poprzednie, tzn., że „podstawowym błędem był brak wykazania w uzasadnieniach zarządzeń powodów takich decyzji i wskazania przesłanek ustawowych dla danej zmiany”.

Jak wiadomo, na Mokotowie wróciły już do swych nazw (na razie do czasu rozstrzygnięcia odwołań wojewody do NSA, który to zapowiedział) mokotowskie ulice: Modzelewskiego, Rzymowskiego, Kozłowskiej i Gruszczyńskiego.

Na zdjęciu: wojewoda Sipiera – to przez niego te wszystkie korowody…

Fot. youtube.com

 


oskara langego - komentarze opinie

  • Obserwator - niezalogowany 2018-06-06 16:50:54

    Zakończenie tego całego "felietonu" na beznadziejny poziomie. Ustawa dekomunizacyjna mówi o zmianie i decydują o tym radni w tym przypadku PO wojewoda to kolejny krok po tym jak oni nic nie zrobili. Po co ludzi wprowadzać w błąd?

Dodajesz jako: Zaloguj się