:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Komisja Europejska dofinansuje budowę linii tramwajowej z dworca zachodniego do Wilanowa

Komisja Europejska dofinansuje budowę linii tramwajowej z dworca zachodniego do Wilanowa

Z Brukseli dotarła właśnie dobra wiadomość dla warszawiaków: Komisja Europejska, po weryfikacji materiałów przesłanych przez stołeczny ratusz, potwierdziła przyznanie Warszawie środków na dofinansowanie budowy linii tramwajowej z dworca zachodniego do Wilanowa.

Przypomnijmy, że linia ta będzie miała 12 km długości, 18 nowych przystanków, w tym przystanek podziemny pod dworcem Warszawa Zachodnia, do którego będzie prowadził tunel o długości 2 km.

Tramwaje Warszawskie zaplanowały także budowę dwóch odgałęzień: po ul. Gagarina, na Sielce i po ul. Św. Bonifacego na Stegny.

Z tą inwestycją związany jest też zakup 50 dwukierunkowych wagonów i budowa zajezdni na Annopolu na 150 składów i wagonów. To będzie najnowocześniejsza zajezdnia tramwajowa w Polsce, przyjazna środowisku i korzystająca z odnawialnych źródeł energii: pompy ciepła, paneli słonecznych oraz instalacji do odzyskiwania wody.

Fot. Tramwaje Warszawskie

 


komisja europejska dofinansuje budowę linii tramwajowej z dworca zachodniego do wilanowa - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się