:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Kultowy „Rejs” dzięki Markowi Piwowskiemu powstał w jego myślach na Mokotowie

Kultowy „Rejs” dzięki Markowi Piwowskiemu powstał w jego myślach na Mokotowie

Marek Piwowski, reżyser kultowego ‘Rejsu”, powiedział kiedyś, że z Mokotowem jest zżyty duszą i ciałem, kocha tę dzielnicę, widząc, jak to, co się stworzy na Mokotowie, czyta się później i ogląda w innych dzielnicach miasta.

Co reżyser miał na myśli?

Z licznych jego wypowiedzi, zwłaszcza związanych z jego najbardziej znaną produkcją, „Rejsem”, wynika wniosek dość oczywisty. Na Mokotowie panuje twórcza atmosfera, nie tylko przez nagromadzenie w tej dzielnicy znanych twórców, aktorów i intelektualistów, ale także poprzez miejsca, w których się spotykają. Spacery znanymi ulicami (Czerniakowska, Chełmska, Belwederska), spotkania na trasie, a także wspólne „wódeczki” w knajpach tak znanych, jak „Lotos”, usytuowany niedaleko Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych (najlepszy według Piwowskiego tatar na świecie) czy do niedawna „Sowa & Przyjaciele”, przekształcona z popularnej czerniakowskiej „Sielanki”. Szkoda, że już jej nie ma. Ostał się natomiast bar (wejście od Chełmskiej), gdzie można w biegu, na szybko, wypić setkę, przegryzając nóżkami w galarecie. W tych trzech knajpach Piwowski miał najwięcej pomysłów. To w nich spotykał się z Himilsbachem, Tymem i Maklakiewiczem przed nakręceniem „Rejsu”…

Fot. kadr z filmu „Rejs”

 


kultowy „rejs” dzięki markowi piwowskiemu powstał w jego myślach na mokotowie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się