:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Meloman, zakochany w słuchawkach audio,„testował” je, ale nie oddawał. Za „gapiostwo” – 5 lat?

Meloman, zakochany w słuchawkach audio,„testował” je, ale nie oddawał. Za „gapiostwo” – 5 lat?

Mokotowska policja zatrzymała 29-latka podejrzanego o kradzież 14 kompletów markowych słuchawek audio na kwotę około 8000 zł. Daniel D. po dokonaniu kradzieży każdej ze sztuk zawsze w sposób uprzejmy zagadywał personel i dopiero później opuszczał sklep.

Nikt go nie podejrzewał o kradzież. Cała sprawa wyszła na jaw po nagraniu z monitoringu. Jak ustalili policjanci, 29-latek przychodził do sklepu muzycznego zawsze uśmiechnięty. Zagadywał personel, a następnie przechodził do regałów ze sprzętem. Niepostrzeżenie wkładał pudełka ze słuchawkami do dużej torby. Wdawał się jeszcze raz w krótką dyskusję ze sprzedającymi i wychodził. Obsługa zaczęła podejrzewać, że coś jest nie tak, kiedy okazało się, że z półek zginęło 14 kompletów markowego sprzętu audio wartego około 8000 zł. Okazało się, że podejrzany mężczyzna, wykorzystując swoją uprzejmość, korzystał również z nieuwagi personelu i wtedy dopuszczał się kradzieży.

Po otrzymaniu zawiadomienia od pokrzywdzonych mokotowscy kryminalni zajęli się sprawą. Ustalili, że uprzejmym podejrzanym jest znany im z przeszłości Daniel D. Mężczyzna odbywał już karę 5 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże. Jak sam przyznał, nie zresocjalizowało go to, dlatego nie zrezygnował z dawnych nawyków. Teraz grozi mu kolejnych 5 lat odsiadki.

Fot. Policja

 


audio - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się