:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Mieszkańcy Narbutta mobilizują się do konsultacji w sprawie przyszłości ich ulicy. Kto zwycięży?

Mieszkańcy Narbutta mobilizują się do konsultacji w sprawie przyszłości ich ulicy. Kto zwycięży?

Przyszłość ulicy Narbutta wzbudza od kilku lat gorące kontrowersje. Tak gorące, że konsultacje, które właśnie w tej sprawie trwają, zaczynają przypominać wojnę na śmierć i życie.

Ulotki nawołujące stronników różnych opcji oblepiają klatki schodowe, bramy i mury domów. Jedni piszą: „Musimy być na konsultacjach, bo powraca temat likwidacji naszych miejsc parkingowych”. Drudzy wprost przeciwnie: „Lobby samochodowe chce zablokować pozytywne zmiany na Narbutta. Więcej miejsc parkingowych to mniej drzew”.

Ciekawe, że zwolennicy ochrony miejsc parkingowych nie chcą wypowiadać się z imienia i nazwiska, a obrońcy przestrzeni wokół domów – tak. Np. p. Karol Szymczak tak mówi „Gazecie Stołecznej”:

– Walczymy o to, żeby móc normalnie korzystać z przestrzeni wokół naszych domów. Rzędy samochodów, jeden za drugim, stoją nam pod oknami. Przyjeżdża też wielu studentów pobliskich uczelni, którym na rękę jest parkować po tej stronie ulicy, bo kończy się tutaj strefa płatnego parkowania.

Spór narasta i osiąga temperaturę wrzenia. A jeszcze tak niedawno wydawało się, że za powszechną zgodą mieszkańców na ul. Narbutta powstanie przyjazna przestrzeń miejska, coś na wzór holenderskiego Woonerfu czy włoskiej Via Amichevole… Niestety, lobby samochodowe zdaje się przechylać szalę na swoją stronę…(sc)

Fot. eela1.blox.pl

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/mieszkancy-ulicy-narbutta/121094

https://imokotow.pl/artykul/alarm-mieszkancy-narbutta/108869

https://imokotow.pl/artykul/rewolucja-uliczna-na/106512

 


narbutta - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-29 16:07:14

    Mam nadzieję, że jednak da się ucywilizować parkowanie na Narbutta z wyrzuceniem aut z chodników na jezdnie, sprzed skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz trawniko- klepisk. Może będzie to zaczątek zmian na całym Starym Mokotowie będącym park&ride dla przyjezdnych, którzy parkują tam, gdzie da się fizycznie wjechać czyli niemal wszędzie. Mam też nadzieję na wprowadzenie SPPN na całym Starym Mokotowie

Dodajesz jako: Zaloguj się