:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Mokotowska Nowoczesna z apelem do MSWiA o przywrócenie stadionu Gwardii społeczeństwu

Pisaliśmy o stadionie Gwardii w tym miejscu wiele razy, zainspirowani zresztą staraniami Nowoczesnej. Dziś raz jeszcze – za profilem tej partii na Facebooku – wracamy do sprawy.

Mokotowska Nowoczesna pisze:

„Gwardia musi wrócić na Mokotów. Rozpoczynamy zbieranie podpisów pod petycją do Joachima Brudzińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To właśnie ten resort zarządza terenami przy Racławickiej 132. Chcemy by stadion, hale sportowe i inne obiekty znów zaczęły służyć mieszkańcom Mokotowa”. 

„Pan 

Joachim Brudziński 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji   

Zwracamy się do Pana, z apelem o zwrócenie społeczności Mokotowa obiektów klubu WKS „Gwardia Warszawa” znajdujących się przy ulicy Racławickiej 132.

Dziś te, będące w zarządzie kierowanego przez Pana resortu obiekty zamiast służyć mieszkańcom naszej dzielnicy, niszczeją. A młodzi adepci sportu tułają się po całym Mokotowie, by móc rozwijać swoje sportowe pasje.

Pana formacja polityczna, wielokrotnie udowodniła, że potrafi sprawnie przeprowadzać projekty, które uznaje za kluczowe. Wierzymy, że z równą szybkością, sprawnością i efektywnością zajmie się Pan sprawą stadionu, hal sportowych i pozostałych terenów Gwardii Warszawa przy ul. Racławickiej.

Warszawska Gwardia to klub zasłużony dla historii sportu polskiego i warszawskiego. Do niedawna trenowały tu tysiące dzieci i młodzieży z Mokotowa. Klub od lat boryka się z problemami z bazą sportową, spowodowanymi nie własną działalnością, ale decyzjami administracyjnymi. Ze swoich macierzystych obiektów przy ul. Racławickiej 132 został usunięty. Cała infrastruktura zamiast być remontowana i utrzymywana dla kolejnych roczników, ulega sukcesywnej degradacji i niszczeniu.

Jesteśmy głęboko przekonani, że rozumie Pan rolę, jaką w rozwoju młodych ludzi odgrywa sport i w jaki sposób kształtuje on nie tylko zdrowe nawyki ale i siłę charakteru.

Wierzymy, że zależy Panu na tym, by dzieci z Mokotowa mogły swoje sportowe pasje rozwijać na nowoczesnych, dobrze wyposażonych obiektach.

Wierzymy, że Pan im w tym swoją decyzją pomoże i zwróci obiekty, tym którym powinny służyć – mieszkańcom Mokotowa”.

Komentarz jednego z internautów:

„Powinniście napisać we wniosku, ze kibicem Gwardii był Lech Kaczyński, to Brudziński biegusiem by sprawę załatwił, żeby prezesowi się przypodobać…”

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/stadion-gwardii-niszczeje/391528

https://imokotow.pl/artykul/dzialka-na-raclawickiej/195114

https://imokotow.pl/artykul/stadion-gwardii-warszawa/107616

Fot. Fb

 


gwardii - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się