:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Na Mokotowie działa najsprawniejszy w Warszawie gang nielegalnego handlu ulicznego

Na Mokotowie działa najsprawniejszy w Warszawie gang nielegalnego handlu ulicznego

Zatrudniają polskich bezrobotnych i bezdomnych, ostatnio coraz częściej Ukraińców. Oczywiście na czarno. Najsprawniej działają na Mokotowie. To gang nielegalnego handlu ulicznego.

Ukraińcom i bezrobotnym płacą 30 zł dniówki. Jeżdżą luksusowymi autami za setki tysięcy. Warszawę podzielili na strefy wpływów. Najwięcej zarabiają na Mokotowie.

O godz. 5.30 samochód ze sprzętem parkuje na chodniku. Wysiada dwóch–trzech mężczyzn. Stoisko rozkładają w kilkadziesiąt sekund. Wsiadają do auta i jadą w kolejne miejsce. A tu za kilka minut podjeżdża następny samochód, ekipa wypakowuje towar. O godz. 6 przychodzi sprzedawca. Za 12 godzin pracy dostanie 30 zł.

Strażnik: – Dzień dobry, pozwolenie na handel i wpis potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej.

Sprzedawca: – Nie mam.

– Będzie mandat.

– Proszę bardzo.

Tak kończy się większość interwencji. Maksymalna kara to 500 zł. Jeśli sprzedawca nie przyjmie mandatu, strażnik kieruje wniosek o ukaranie do sądu. Najczęściej kary nie ma, bo handlujący nie mają stałych dochodów. To bezrobotni, bezdomni, a ostatnio obywatele Ukrainy. Werbowani są na osiedlu, przy sklepie, na ławce. Są najniżej w hierarchii.

W Warszawie działa kilka grup, które zajmują się nielegalnym handlem. Miasto podzielili na strefy. Najwięcej można zarobić na Mokotowie, dlatego tam działają dwie grupy. Jedna odpowiada za Ksawerów i Czerniaków, druga – za Dolny Mokotów i Sadybę. Pracuje na nie łącznie 15 stanowisk. Kolejne grupy działają m.in. na Pradze-Południe, Pradze-Północ i w Śródmieściu. W całym mieście jest blisko 30 miejsc, w których codziennie handluje się nielegalnie. („Gazeta Stołeczna”)

 

 


gang nielegalnego handlu ulicznego - komentarze opinie

  • gość 2018-06-27 13:11:07

    I PARKUJĄ SAMOCHODAMI W MIEJSCACH PRZEZNACZONYCH DLA MIESZKAŃCÓW. JAKOŚ MOŻNA ...I NIE MA BATA NA NICH ... TYLKO NA STARSZE PANIE HANDLUJACE KWIATKAMI NA ULICACH ZE SWOICH OGRÓDKÓW... ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ KARA...

Dodajesz jako: Zaloguj się