:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Na Mokotowie rok 2018 pod znakiem zieleni: drzew, krzewów, trawników i parków…

Na Mokotowie rok 2018 pod znakiem zieleni: drzew, krzewów, trawników i parków…

Zazieleni się nam Mokotów w 2018 r. I to poważnie. Przybędzie drzew, krzewów, trawników i parków. Plan zakłada bowiem istną ofensywę w tej kwestii…

Drzewa owocowe na Sielcach
Projekt zakłada posadzenie 50 drzew owocowych starych gatunków (wiśni, jabłoni, grusz, śliw itp.) w rejonie Sielc. Drzewa owocowe pięknie kwitną na wiosnę, latem są źródłem pokarmu i siedliskiem dla owadów zapylających i ptaków, a jesienią niektóre gatunki zmieniają kolory liści i pięknie wyglądają ciesząc oko mieszkańców.
Bliżej natury - miejska oaza łącząca pokolenia
Zagospodarowane zostaną tereny zielone zlokalizowane przy budynkach i pomiędzy budynkami, ściany garaży, metalowe ogrodzenie pomiędzy budynkami Gagarina 15 i Sielecka 26 oraz plac zieleni przy ul. Gagarina obok budynków numer 17, 15 i 13.
Głównym celem projektu jest stworzenie bogatej, barwnej kompozycji zieleni i miejsc odpoczynku dla szerokiego grona odbiorców - zwłaszcza rodzin z dziećmi oraz seniorów, a także uwypuklenie pięknego krajobrazu otaczającego przestrzeń mieszkalną. Bogata i barwna szata roślinna zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu, spacerów czy sąsiedzkich spotkań.
100 wonnych bzów i jaśminów na Sielcach
Projekt zakłada posadzenie 100 krzewów (bzów i jaśminów) na Sielcach w uzgodnieniu z mieszkańcami.
Ogród francuski na Gagarina
Duży trawnik porośnięty drzewami przy przystanku Iwicka na ul. Gagarina stanie się wizytówką Sielc.
Aktualnie jest niszczony przez bardzo dużą ilość osób wysiadających na przystanku zmierzających do pracy w okolicznych instytucjach oraz przez mieszkańców. Projekt proponuje stworzenie pięknego ogrodu francuskiego, który będzie ozdobą okolicy,ucieszy oko przechodniów i mieszkańców.
Skwer lokatorski im. Jolanty Brzeskiej
Zostanie tak zagospodarowany i zazieleniony, żeby stać się miejscem spotkań mieszkańców i uczniów pobliskich szkół. Półkolista architektura ławek sprzyjać będzie spotkaniom towarzyskim.
Lepsza Bernardyńska - przebudowa wjazdu na osiedle
Proponuje się przebudowę ulicy Franciszka Starowieyskiego polegającą na wyznaczeniu nowych miejsc do parkowania, remoncie chodnika, modernizacji oświetlenia oraz wykonaniu nowej zieleni drogowej.
Projekt przyczyni się do poprawy jakości przestrzeni publicznej w centralnej części dużego osiedla, a także poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem pieszych.
Chrońmy przyszły park przy Bernardyńskiej
Montaż tymczasowego ogrodzenia (ok. 270 m) wzdłuż zachodniej, południowej i wschodniej granicy parku przy ul. Bernardyńskiej. Ogrodzenie utrudniać ma dostęp do parku dzikim zwierzętom rezerwatu Jeziorka Czerniakowskiego, w szczególności dzikom.

Fot. ZGN


na mokotowie rok 2018 pod znakiem zieleni: drzew, krzewów, trawników i parków… - komentarze opinie

 • gość 2018-01-01 10:52:35

  KASUJECIE POSTY !!! czyli manipulacja i nierzetelność dziennikarska w jednym. Jakie to nędzne. Nisko upadliście, skoro kłamiecie w sprawach, które przedstawiacie i w dodatku próbujecie uniemożliwić pokazanie tego. Napisałem, że te projekty wymienione przez was to są pomysły wygrane w budżecie partycypacyjnym na 2018. Burmistrzowie dzielnicy nie maja nic do gadania, bo te projekty muszą !! być zrealizowane. Żadna w tym ich zasługa. Gdyby oni i radni dzielnicy Mokotów mieli decydujący głos to zamiast zieleni byłby beton i parkingi albo apartamentowce. GDZIE informacja, że to mieszkańcy wymyślili i wybrali te projekty w budżecie partycypacyjnym?

 • gość 2018-01-02 13:59:15

  Drogi Gościu powyżej! Gdzie w informacji o zieleni są jacyś burmistrze, radni, ich zasługi? Nigdzie. Informacja dotyczy nie budżetu partycypacyjnego, lecz prostych wiadomości co sie stanie bez wzgledu na zasługi kogokolwiek, również burmkistrzów i radnych. A o budżecie partycypacyjnym czytałem na tym portalu bardzo dużo. Skąd to zacietrzewienie u Pana?

 • gość 2018-01-02 15:05:37

  Szanowny drugi Gościu powyżej. Artykuł sugeruje, że to plany dzielnicy ta zieleń "Plan zakłada bowiem istną ofensywę w tej kwestii…". Taki jest odbiór i autorzy dobrze o tym wiedzą. Bo czyj "plan zakłada"? Po prostu powinna być informacja, ze te projekty powstaną dzięki wysiłkowi mieszkańców w budżecie partycypacyjnym. Tego wymaga rzetelność dziennikarska. A poza tym zacietrzewienie, bo administratorzy skasowali poprzedni mój komentarz mówiący o tym, więc można uważać że nie była im na rękę informacja o faktycznych autorach "planu zazielenienia Mokotowa" , bo treści zakazanych nie zawierał.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-04 17:19:30

  Gościu powyżej. Taki Pan nabzdyczony, jakby któryś z tych zielonych projektów był przez Pana wymyślony, a oni, te gnoje, nie napisali. No to niech Pan zdradzi który to pański i się więcej nie żołądkuje. Jeśli pierwszy wpis był tak samo głupi jak ten drugi, to nic dziwnego, że usunęli, choć może niepotrzebnie? Bo on dość dobitnie świadczy o Panu. Panie, co mnie obchodzi co skąd przychodzi, ważne że będzie. A ten budżet partycypacyjny to z nieba spadł? Jeśli mamy być społecznością na Mokotowie, to trzeba myśleć w kategoriach wspólnych. Z burmistrzem, radnymi, sąsiadami - obywatelami, którzy płacą podatki i korzystają z podatków. No, TO KTÓRY TEN PANA PROJEKT, niezaspokojony w swych ambicjach, Pieniaczu?

Dodajesz jako: Zaloguj się