:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C mgiełka

Na osiedlu Moko ulica Magazynowa nie dla magazynów i nie dla biur, lecz dla Placu Miejskiego

Plac Miejski zbuduje firma Ronson, deweloper, który wybudował tu osiedle mieszkaniowe Moko. Jest on wytyczony na przecięciu ul. Magazynowej i uliczki, która krzyzuje się z ul. Wołoską.

Plac będzie miał 1,8 tys. m kw. i – znajdując się pomiędzy blokami, niedaleko Galerii Mokotów – zostanie udostępniony wszystkim chętnym. Deweloperzy, którzy inwestują na Mokotowie, doszli do wspólnego wniosku, że koncepcja zamkniętych osiedli zupełnie się u nas nie sprawdza, niszczy bowiem (a nie buduje) więzi lokalne, nie służy integracji mieszkańców z reszta dzielnicy. Dlatego Ronson, choć plac jest częścią integralną osiedla i finansowany jest ze środków firmy, udostępni go wszystkim chętnym.

Takim negatywnym wzorcem jest dla tutejszych budowniczych osiedle Marina Mokotów, o którym pisaliśmy tu niedawno – tak pogrodzone szczelnie, że nawet jego mieszkańcy czują się, jak w oblężonej twierdzy.

Plac Miejski na osiedlu Moko zostanie obsadzony zielenią różnego rodzaju: krzakami, drzewami nisko- i wysokopiennymi, całorocznymi bylinami kwiatów. Oprócz tego staną kolorowe ławki i donice, a niepełnosprawni będą mieli swoje miejsca do zaparkowania.

No i powstanie Moko Club, taka – jak ją nazywają w Ronsonie – strefa integracji sąsiedzkiej, w której znajdą się akcesoria do wspólnej zabawy (konsola do gier, stół bilardowy), a także do wspólnego wypoczynku (sala telewizyjna, aneks kawiarniany). Punktem centralnym Parku ma być duże patio z wysokimi drzewami – miejsce przeznaczone na rodzinne spacery.

Ulica Magazynowa, na zapleczu Galerii Mokotów, niegdyś brudna i szara, teraz stanie się kolorowym (z przewagą zieleni) interesującym miejscem relaksu pośród dość monotonnej zabudowy biurowej Służewca.

Rys. Ronson

 

 

 

na osiedlu moko ulica magazynowa nie dla magazynów i nie dla biur, lecz dla placu miejskiego - komentarze opinie

  • gość 2017-07-13 12:45:44

    Czy to jest artykuł sponsorowany przez Ronsona? Przecież to placem nie można nazwać.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Mieszkalnictwo, - więcej informacji