:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C rozproszone chmury

Na Powsińskiej klienci sklepów będą mogli spokojnie parkować przed nimi. Słupków nie będzie!

Na Powsińskiej klienci sklepów będą mogli spokojnie parkować przed nimi. Słupków nie będzie!

Najemcom i właścicielom lokali użytkowych wzdłuż Powsińskiej udało się przekonać stołecznych urzędników do ustępstw. Klienci ich sklepów będą mogli parkować przed lokalami – donosi portal sadyba24.pl

Jak informowaliśmy przed kilkoma tygodniami, właściciele lokali położonych wzdłuż remontowanej ulicy Powsińskiej skrzyknęli się, by wspólnie zaprotestować przeciwko likwidacji miejsc parkingowych przed swoimi sklepami. O takich planach dowiedzieli się przypadkowo od robotników prowadzących remont chodnika przy Powsińskiej. Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich oficjalnie zaprzeczyła istnieniu planów, ale wyżsi urzędnicy ZDM w rozmowach z naszą redakcją nieoficjalnie je potwierdzali. Aby ostatecznie wyjaśnić sytuację i uzyskać wiążącą decyzję ratusza, Małgorzata Uszyńska, stojąca na czele sadybiańskich kupców, przez kolejnych kilka tygodni prowadziła rozmowy z ZDM i Biurem Mobilności w stołecznym ratuszu.

Przełom nastąpił 30 lipca. 3 dni po telefonicznej rozmowie z Uszyńską, do przywódczyni protestu napisała maila sama wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska. - Odpowiadając na Pani pytanie, informuję, że w ramach wykonywanych prac nie planuje się ustawiania słupków blokujących na chodniku, ani też ustawiania oznakowania pionowego, znak B-36, zakaz zatrzymywania - stwierdziła. Co to oznacza w praktyce? Tłumaczy Uszyńska: - Miasto prowadzi prace remontowe polegające - po naszych uzgodnieniach - na odtworzeniu tego, co było.

Wiceprezydent Warszawy dała jednocześnie do zrozumienia w mailu, że parkowanie wzdłuż Powsińskiej będzie miało charakter nieformalny, żeby nie powiedzieć niezgodny z prawem. (…)

W mailu od Prezydent Kaznowskiej nie ma jednak ani śladu po innych ustaleniach, które trzy dni wcześniej również padły w telefonicznej rozmowie z Uszyńską. Ta ostatnia wyjaśniła naszej redakcji: - My jako przedsiębiorcy otrzymaliśmy pozwolenie (wcześniej tego typu propozycje były odrzucane) na prywatny remont części chodnika przy budynkach prowadzących działalność usługową. Nam zależy na podniesieniu estetyki miejsca i już wiele lat wcześniej składaliśmy do ZDM-u pisma z prośbą o zgodę na przeprowadzenie własnego remontu - położenie kostki brukowej i wydzierżawienie kilku miejsc na potrzeby własne. Teraz w rozmowie taka zgoda została wyrażona - informuje przywódczyni protestu sklepikarzy. (sadyba24.pl)


powsińskiej - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się