:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Na Sadybie, w szkole podstawowej nr 115 zaczął się rok szkolny i… zacznie remont!

Na Sadybie, w szkole podstawowej nr 115 zaczął się rok szkolny i… remont!

W szkołe podstawowej nr 115 na Sadybie zacznie się kompleksowy remont. Z powodu opóźnień w rozstrzygnięciu przetargów, dzieci będą musiały się uczyć na placu budowy aż do końca roku – donosi portal sadyba24.pl.

Mokotowski ratusz – czytamy – podpisał wreszcie umowy na remont większości instalacji w szkole podstawowej 115 przy Okrężnej 80. Zrobił to na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, po trzech miesiącach od rozpisania pierwszego przetargu.

Opóźnienie w rozpoczęciu robót wynika ze zbyt optymistycznych założeń ratusza co do stopnia konkurencji między oferentami i cen obowiązujących na rynku. Pierwotnie dzielnicowi urzędnicy uznali, że jednemu wykonawcy powierzą cały - bardzo szeroki - front robót. Do remontu miały pójść instalacje: grzewcza, ciepłej i zimnej wody, węzeł ciepłowniczy, oraz instalacja kanalizacyjna. Dodatkowo robotnicy mieli wymienić instalację elektryczną oraz całe oświetlenie, wyremontować szatnie i zaizolować fundamenty budynków.

Na rozpisany w połowie maja przetarg wpłynęła jednak tylko jedna oferta i to przewyższająca dzielnicowy budżet o ponad 700 tysięcy. Mokotowski ratusz anulował przetarg i zamiast rozpisywać kolejne w podobnej formule, gruntownie zrewidował swoje podejście. Podzielił roboty najpierw na dwa osobne przetargi, a - gdy i to okazało się nieskuteczne - na trzy przetargi. Dwa pierwsze już rozstrzygnięto. Zgodnie z umową z 6 sierpnia remont szatni i izolacja fundamentów mają być wykonane do 1 października. Z kolei umowa z innym wykonawcą z 27 sierpnia zakłada, że wszystkie instalacje wodno-sanitarne zostaną wymienione do 30 listopada.

Ostatnia część remontu, którą chciano zlecić jeszcze w maju, pozostaje nierozstrzygnięta. Wkrótce jednak powinien zostać wyłoniony wykonawca. - Obecnie trwa trzecie postępowanie na udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego remontu instalacji elektrycznej w trybie negocjacji z potencjalnymi oferentami - informuje burmistrz dzielnicy Mokotów, Bogdan Olesiński.

Więcej na: http://www.sadyba24.pl

Fot. nk.pl

 


w szkole podstawowej nr 115 - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się