:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Na Służewcu jest nowy park. Został oficjalnie otwarty i… widać, że był w tym miejscu potrzebny

Na Służewcu jest nowy park. Został oficjalnie otwarty i… widać, że był w tym miejscu potrzebny

„Tu jest park” na Służewcu. Pod takim hasłem w ostatnią niedzielę (24 czerwca br.) odbył się piknik inauguracyjny nowego warszawskiego parku nad stawem Służewieckim.

Ta czerwcowa niedziela na Służewcu była wypełniona atrakcjami. Warszawiacy mogli dołączyć do ekologicznej gry terenowej, a także spróbować swoich sił w zabawach kuglarsko-cyrkowych. Nie zabrakło również strefy sportów rekreacyjnych, tj. zabawy w badmintona, rozgrywek piłkarskich czy treningu Tai Chi. Fani zajęć plastycznych wzięli udział we wspólnym tworzeniu lasu w słoikach oraz zaplataniu wianków. Ponadto organizatorzy – warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy przygotowali dla uczestników dźwiękowy plac zabaw i konkursy z nagrodami. Zabawę o godz. 17.00 zwieńczył koncert Warszawskiego Duetu Sentymentalnego. Wszystkie atrakcje były bezpłatne.

Piknik „Tu będzie park” jest elementem promocji projektu „Utworzenie parku wokół stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem jego funkcji retencyjnych”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W ramach przedsięwzięcia ponad
5-hektarowy obszar u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, został całkowicie odnowiony. Niewykorzystany dotąd, zarośnięty krzewami teren, stał się miejscem rekreacji i wypoczynku dla warszawiaków. Oprócz prac przy samym zbiorniku Służewieckim – między innymi pogłębieniu akwenu, budowie wysp dla ptactwa wodnego czy budowie pomostu widokowego – w nowym parku powstały górki widokowe, ustawiona została także mała architektura i urządzenia do ćwiczeń. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na IV kwartał br.

Wartość projektu to 10 008 291,48 zł, przy czym wkład m.st. Warszawy to jedynie 3 094 760, 94 zł. Pozostała kwota 6 993 530, 54 zł jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycję realizują dzielnica Mokotów oraz warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Źródło: um.warszawa.pl

 


na służewcu - komentarze opinie

  • gość 2018-06-29 14:02:06

    szkoda troche platanów które usychają od strony ulicy Gintrowskiego/Rzymowskiego

Dodajesz jako: Zaloguj się