:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Na ul. Madalińskiego piesi mogą wreszcie wygodnie korzystać z chodnika

Stało się! Na ul. Madalińskiego piesi mogą wreszcie wygodnie korzystać z chodnika. Jak donosi MJN, po wielu interwencjach Straży Miejskiej, policji i ZDM udało się usunąc blokujące chodnik samochody i postawić tam odpowiednie słupki.

Pod informacją o tym doniosłym zdarzeniu, o które kopie kruszyły tysiące pieszych, wywiązała się na Facebooku taka m.in. dyskusja:
A.G.: - Przy okazji, po drugiej stornie ulicy osłupkowano legalne miejsca do parkowania, sytuacja przed zmianami wyglądała tak jak na google maps (fotka pod zdjęciem głównym), ukośne parkowanie pojawiło się po zasłupkowaniu zupełnym drugiej strony. Wysepki spoko, gonienie ze skrzyżowań spoko, ale „przy okazji” zabieranie miejsc już nie, szczególnie, że tu i tak było ciężko. Wzdłuż chodnika ze słupkami, 20 metrów obok przy budynkach jest szerszy chodnik.

M.A.: - Po drugiej stronie, na wysokości piekarni, był zakaz obowiązujący w dzień, niestety, tylko w teorii. Zawsze chodnik był zablokowany przez samochody.

A.G.: - To sprawa dla SM. Dostawczaki rano teraz stoją na drodze, blokując ulice i autobusy, które mają wyzwanie wyprzedzić w godzinach szczytu.

M.A.: - Nie przesadzajmy, Madalińskiego to nie droga ekspresowa. Tak, trzeba zwolnić przed dostawczakiem, ale może dzięki temu, że parkuje na jezdni, to nie niszczy chodników i nie ma szans na potrącenie pieszego. Odpowiem tym samym: samochody blokują ulicę? To sprawa dla SM.

P.G.: - Ile jest przypadków potrącenia pieszego przez dostawczak (na chodniku?) To nie jest sprawa dla SM, dostawca musi jakoś wykonać swoją pracę. A miasto powinno ludziom to ułatwiać…

M.S.: - W zeszłym roku było kilka przypadków śmiertelnych ofiar cofania dostawczaków na chodniku…

M.A.: - Dlaczego właściciel sklepu nie zapewni sobie miejsca na dostawy? Ponieważ to kosztuje, miasto nie jest od robienia prezentów prywatnym firmom.

A.S.: - Ile jest przypadków potrącenia pieszego przez dostawczak (na chodniku)? Do wyboru:
a) Za mało
b) W sam raz
c) Zbyt wiele
Zaryzykujesz strzał? 

R.B.: - W latach 2015-2017 w Warszawie zginęło 10 osób przejechanych przez samochody dostawcze na chodnikach i w strefach zamieszkania. Za mało, w sam razy czy zbyt wiele?

D.N.: - Trzeba tu mieszkać, żeby rozumieć problem. Ja, mimo że jestem zwolenniczką słupków, natykam się na dostawczaki blokujące Madalińskiego praktycznie codziennie. Jak ktoś będzie miał przez to wypadek, to zapytamy bezrefleksyjnych entuzjastów, czy pierwszy wypadek to:
a) za mało
b) w sam raz
c) zbyt wiele
…w stosunku do 0 potrąceń sprzed słupków pod sklepami na Madalińskiego.

Dyskusję pozostawiamy bez komentarza.

Fot. MJN, Google Maps


na ul. madalińskiego piesi mogą wreszcie wygodnie korzystać z chodnika - komentarze opinie

  • Zenek - niezalogowany 2018-04-13 09:33:55

    Te pasy do parkowania na Madaliśnkiego i Dąbrowskiego to jakaś pomyłka, dwa autobusy nie mogą sie minąć bo tak ciasno. Nie mówiąc, już o tym ze trudno wyprzedzić rowerzystę, bo wszystko na przysłowiową "gazetę". W okolicy sa dwa szpitale to nawet karetka na sygnale przejechać nie może(bo osobówki nie maja gdzie zjechać), korki robią się przez to takie jak nigdy w tej okolicy, jak korki to i smog ale najważniejsze ze piesi maja miejsce na chodniku. Jak widać na zdjęciu pusty chodni 0 pieszych.

Dodajesz jako: Zaloguj się