:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Nachodził, nękał, groził; został skazany na 6 miesięcy więzienia, ale nie chciał siedzieć, więc...

Nachodził, nękał, groził; został skazany na 6 miesięcy więzienia, ale nie chciał siedzieć, więc...

Ma 27 lat. Został skazany za naruszanie miru domowego i groźby karalne, bo nachodził, nękał, groził. Dostał za to 6 miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności. Nie zamierzał jednak dobrowolnie zgłosić się w zakładzie karnym.

Karol M. został skazany w ubiegłym roku za groźby karalne oraz naruszenie miru domowego na 6 miesięcy więzienia. Wyrok wydał Sąd dla Warszawy Mokotowa. Ten sam sąd nakazał skazanemu stawić się w zakładzie karny, gdzie miał odbyć karę. 27-latek postanowił zignorować zarządzenie i ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Nie trwało to jednak długo. Kiedy dzielnicowi otrzymali nakaz jego zatrzymania, bardzo szybko ustalili miejsce jego pobytu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego na Służewcu, gdzie spędzi najbliższe pół roku. A jaki z tego morał? Jeśli nachodziłeś innych, to i ciebie w końcu najdą. Więc uważaj: nie wolno nikomu burzyć spokoju wewnętrznego w sposób celowy i bez zastanowienia, bo grożą za to konsekwencje z artykułu 193 Kodeksu Karnego, który tu przytaczamy ku przestrodze zawiedzionych kochanków, windykatorów terenowych i różnych innych nękaczy bliźnich (świadomych lub nie):

 „Kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

 

 


nachodził, nękał, groził - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się