:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C pochmurno z przejaśnieniami

Nad Jeziorkiem Czerniakowskim: otwarcie sezonu oraz konsultacje społeczne

Wystartował sezon kąpielowy nad Jeziorkiem Czerniakowskim – wczoraj (17 czerwca br.) o godz. 10. Rozpoczęły się też konsultacje społeczne.

Woda w jeziorku jest czysta, co potwierdzają aktualne badania ekspertów firmy JARS posiadających akredytację do przeprowadzania tego typu badań epidemiologicznych. Wyniki wskazują brak sinic i zanieczyszczeń, m.in. materiałów smolistych, tworzyw sztucznych, szkła czy gumy. Nie zaobserwowano też rozmnażania się makroalg i fitoplanktonu morskiego.

Nad bezpieczeństwem osób kąpiących będą czuwali ratownicy Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miłośników kąpieli i wypoczynku czeka piaszczysta plaża oraz dla aktywnych - siłownia plenerowa przy ul. Jeziornej. Miejsce wykorzystywane do kąpieli będzie czynne od 17 czerwca do 19 września br. w godzinach 9.00-19.00.

Otwarcie sezonu

W dniu otwarcia na mieszkańców czekały liczne atrakcje: dmuchańce, punkty zręcznościowe, wyścig w workach, mini tor przeszkód, badminton, przeciąganie liny, slalomy sprawnościowe oraz punkty dyscyplin sportowych (koszykówka, piłka nożna, badmintona). Miłośnicy sportów wodnych mogli wziąć udział w regatach żeglarskich. OSiR Mokotów zapewniał atrakcje od 10.00 do 14.00.

Konsultacje społeczne

Jak zmienić teren przy Jeziorku Czerniakowskim? Co zrobić by Czerniaków był coraz lepszy? Chcemy, żeby teren przy Jeziorku Czerniakowskim stał się przyjazny dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas oraz wypoczywać wśród zieleni. Zachęcamy do rozmów związanych z uporządkowaniem przestrzeni przy Jeziorku i określenia formy rekreacji, które pasują do tego miejsca.

Opinie można też wyrazić (do 30 czerwca br.), wypełniając ankietę na stronie internetowej konsultacji: 

http://konsultacje.um.warszawa.pl 

lub na stronie OSiR Mokotów: 

www.osirmokotow.waw.pl 

Ponadto można porozmawiać z ekspertami przeprowadzającymi konsultacje: w Szkole Podstawowej nr 103 przy ul. Jeziornej 5/9 będą funkcjonować dwa punkty konsultacyjne:

  • 20 czerwca (środa), godzina 17:00-20:00
  • 27 czerwca (środa), godzina 17:00-20:00

Na mapie: obszar konsultacji

Fot. lifemanagerka.pl


nad jeziorkiem czerniakowskim - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się