:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe, przelotne opady deszczu

Nadszedł lepszy czas dla ulic Sadyby: Nałęczowskiej, Polanickiej, Żegiestowskiej i Powsińskiej

Nadszedł lepszy czas dla ulic Sadyby: Nałęczowskiej, Polanickiej, Żegiestowskiej i Powsińskiej

Cztery ulice na Sadybie doczekają się w najbliższym czasie różnego rodzaju remontów. To Nałęczowska, Polanicka, Żegiestowska i Powsińska.

Jak donosi portal Sadyba24, Urząd Dzielnicy planuje m.in. remont nawierzchni jezdni i chodnika ulicy Nałęczowskiej (to już w zasadzie się stało), ale również chce wyremontować pobliską drogę wewnętrzną na odcinku od Buskiej do Żegiestowskiej. (…)

Inna nowość to przygotowanie koncepcji (czyli ogólnych planów z oszacowaniem kosztów) dla przebudowy ulicy Polanickiej.  To mała uliczka łącząca Morszyńską z Okrężną po wschodniej stronie Sadyby. Choć uliczka jest mała, to prace projektowe mogą się przeciągnąć.  W październiku stołeczny konserwator zabytków wpisał bowiem ten trakt do gminnej ewidencji zabytków. Powodem był zachowany jeszcze przedwojenny bruk.

Mieszkańców zachodniej części starej Sadyby czeka przebudowa i budowa oświetlenia w ulicy Żegiestowskiej oraz – tym razem realizowany przez Zarząd Dróg Miejskich – przetarg na dokumentację przetargową dla doświetlenia przejścia dla pieszych przez św. Bonifacego przy Klarysewskiej.

Kierowcy ucieszą się zapewne z nowej nawierzchni ulicy Powsińskiej między Idzikowskiego i Nałęczowską.  Remontu doczeka się również tamtejszy chodnik – zapewne po stronie wschodniej, bo zachodnia właśnie zyskała nowy sznyt w wyniku budowy drogi rowerowej wzdłuż Powsińskiej. Obie inwestycje wykona Zarząd Dróg Miejskich.

Źródło: sadyba24.pl

Fot. mapy.google

 


nałęczowskiej, polanickiej, Żegiestowskiej i powsińskiej - komentarze opinie

  • gośćbg4g - niezalogowany 2017-12-06 14:37:22

    Najlepsza Drukarnia W Lublinie tworzy baner reklamowy, baner oczkowany, baner reklamowy oczkowany http://rod.biz.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się