:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady deszczu

Najwięcej bezdomnych psów Straż Miejska znajduje na Mokotowie

Najwięcej bezdomnych psów Straż Miejska znajduje na Mokotowie

Najwięcej bezdomnych psów Straż Miejska znajduje na Mokotowie. Te dwa psiaki znalazły dom. Trafiły na dobrych ludzi. Ale trauma odrzucenia tkwi w nich nadal. Nie trzeba zbyt wielu słów, by patrząc na nie, obudzić w sobie (w jak dużej liczbie nas?) potrzebę pomocy NASZYM PRAWDZIWYM ODWIECZNYM PRZYJACIOŁOM?

Około 35 tys. zgłoszeń o bezdomnych zwierzętach wpływa co roku do warszawskiej straży miejskiej w ostatnich latach. Jest to trzeci, co do częstotliwości wpływających zgłoszeń, obszar zainteresowania mieszkańców. Najczęściej o pomoc prosili mieszkańcy z terenu dzielnic Mokotów i Śródmieście. 45 proc. interwencji podjęto w związku z psami i kotami, w większości bezpańskimi. Aż 13 proc. interwencji dotyczyło zwierząt dziko żyjących.

Dlaczego Mokotów przoduje? Tu żaden strażnik miejski nie ma śmiałości, żeby wejrzeć głęboko w naturę ludzkiej duszy. To nie jego zadanie. Ale my wglądamy…

- Mokotów jest syty. To najbogatsza, poza Śródmieściem, dzielnica Warszawy – mówi Jacek Koronowicz, psycholog społeczny. – Zwierzęta domowe często są po prostu składnikiem ostentacyjnej konsumpcji, jak telewizor, sauna, jaccuzi, samochód, willa, apartament, życie na bogato. I jak przedmioty stają się z czasem za mało wystawne. Więc podlegają zmianie. Dobrze, jeśli są odstawiane do schroniska. Niestety, w dużej części po prostu wyrzucane na ulicę, zwłaszcza gdy „nieostrożna” suka rozmnoży się ponad miarę…

Wiemy, to gorzkie i brutalne słowa, ale… Te psiaki urodziły się w czyichś domach. I te domy straciły. Zgubiły się? Zabłądziły? Może… Na szczęście, na swojej drodze spotkały ludzi, którzy postanowili je przygarnąć. Na pewno odpłacą za dobre serce swoim przywiązaniem. Na pewno…

A jak już takie psie nieszczęście spotkacie, a naprawdę nie macie możliwości go przygarnąć, zadzwońcie do Straży Miejskiej, do Referatu ds. Ekologicznych, pomogą, mamy nadzieję: 986 – telefon alarmowy. (wwp)

JAKO POINTA?

Po opublikowaniu podobnego materiału kilka miesiecy temu na naszym profilu facebookowym pojawił się wpis:

"Po 2 godzinach i kilku ponagleniach przyjeżdża Eko-patrol, który nawet nie wysiądzie z samochodu, tylko uważa, że do płochliwego, wystraszonego psa można podjechać samochodem. Jak w końcu uda się wywabić strażników z auta, wychodzą nawet bez pętli, by po jakimś czasie dojechać i zgłosić, że pies jest nie do złapania. Pozdrawiam załogę Eko-patrolu z niedzieli, kiedy razem ze znajomą i mężem próbowaliśmy odłowić psa właśnie na Mokotowie. Proszę sobie wyobrazić, że psa udało nam się złapać. W Królikarni. Bez najmniejszej pomocy z państwa strony".

No i co, Straży Miejska?

Fot. facebook


najwięcej bezdomnych psów straż miejska znajduje na mokotowie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się