:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Największe mokotowskie galerie przygotowane do handlu w pierwszą niedzielę bez handlu - 11 marca br.

Największe mokotowskie galerie przygotowane do handlu w pierwszą niedzielę bez handlu - 11 marca br.

„Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało…” – zdaje się pobrzmiewać z mokotowskich (i innych warszawskich) galerii handlowych, które nie mają najmniejszego zamiaru poddawać się ustawie, którą neguje większość obywateli.

Największe mokotowskie galerie – Galeria Mokotów i Sadyba Best Mall – przygotowane są do handlu w pierwszą niedzielę bez handlu 11 marca 2018. Monika Lewczuk-Kuropaś, rzeczniczka prasowa spółki Unibal-Rodamco Polska, która zarządza w Warszawie galeriami Mokotów, Wileńska i Arkadia, poinformowała, że Galeria Mokotów będzie pracować w piątki i soboty o godzinę dłużej niż zwykle, czyli do 23, a w niedzielę bez handlu będzie też otwarta, bo jest już tradycyjnym miejscem spotkań bliskich sobie ludzi, np. przy wspólnym posiłku, w kinie, sali zabaw czy klubie fitness. Na dodatek, wszędzie tam, gdzie właściciele butików i innych punktów usługowych będą mieli ochotę, to osobiście lub razem z rodziną obsługiwać będą chętnych klientów. Tego bowiem ustawa nie zabrania. Póki co, większość zadeklarowała taką chęć. Jak będzie, zobaczymy i… sprawozdamy.

Supermarket Carrefour, który działa w Galerii Mokotów, jak też w Sadyba Best Mall, proponuje swoim klientom – poza wydłużonym czasem pracy w piątki i soboty – także niedzielne zakupy on-line. Sieć ta proponuje, aby gapowicze, którzy z różnych powodów nie zdążyli z zakupami, zwłaszcza artykułów codziennego użytku, skorzystali z możliwości internetowej. Zamówienia złożone w ten sposób przed południem zostaną z pewnością dostarczone pod wskazany adres po południu, a więc po rodzinnym pobycie gdziekolwiek, również w galeriach.

Jeden z pracowników Sadyby Best Mall, i to wcale nie niskiego szczebla, mający wpływ na sukces finansowy firmy, powiedział nam wprost: - Ustawodawca strzelił sobie w stopę. Szacujemy bowiem, że ruch niedzielny zostanie rozłożony na inne dni tygodnia w proporcjach: w piątek obroty wzrosną o 20 proc., w sobotę o 60 proc., a w poniedziałek o kolejne 20 proc. W niedzielę wzrosną natomiast obroty galerii w usługach poza marketowych, nie mówiąc o handlu on-line, który powinien wzrosnąć w tym sektorze o 30 proc.

A socjolog Jacek Szczygielski prorokuje – zajmując się od lat postawami Polaków wobec sytuacji konfliktowych – że przekora rodaków spowoduje, iż galerie będą zmuszone rozbudować w niedziele wszelkie funkcje dawnego małomiasteczkowego rynku, co już robiły, ale teraz będą musiały bardziej. Jesteśmy bowiem zdecydowanie przyzwyczajeni, że galerie i wszelkie centra handlowe tę dawną funkcję miejskiego rynku pełnią. A teraz będą musiały zapełnić czas, kiedy nie robimy zakupów…

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/galeria-mokotow-bedzie/389655

https://imokotow.pl/artykul/galeria-mokotow-zalatwiona/391174

https://imokotow.pl/artykul/w-niedziele-bez-handlu/393642

Fot. najlepszegalerie.pl

 

 


największe mokotowskie galerie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się