:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Nie żyje Agnieszka Kotulanka – Krystyna Lubicz z serialu „Klan”, który dzieje się na Sadybie

Nie żyje Agnieszka Kotulanka – Krystyna Lubicz z serialu „Klan”, który dzieje się na Sadybie

Znana powszechnie jako Krystyna Lubicz, jedna z głównych bohaterek serialu „Klan”, który dzieje się na Sadybie. Ta rola przyniosła jej największą popularność. Agnieszka Kotulanka miała 61 lat.

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Do 1989 r. była aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Dwa lata mieszkała w Kanadzie, ale po udanym występie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu podjęła decyzję o powrocie do kraju.

W 2000 r. za rolę Krystyny Lubicz w serialu „Klan” dostała statuetkę Telekamery dla najlepszej aktorki polskiej.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci aktorki. Wiadomo, że od lat walczyła ona z chorobą alkoholową. Ona też spowodowała, że aktorka rozstała się z serialem jakiś czas temu.

Co miała wspólnego z Sadybą i Mokotowem? To, że punktem centralnym we wspomnianym  serialu jest willa rodu Lubiczów, która – według scenariusza – znajdowała się na Sadybie. Tam znajdowała się apteka Pod Modrzewiem, którą prowadziła nestorka rodu, a potem jej córka.

– Miejscem, które integrowało całą rodzinę Lubiczów, był właśnie ten dom. Chcieliśmy pokazać, że Lubiczowie to warszawska wielopokoleniowa rodzina osiadła tu od lat. Dlatego mieszkają w willi, a nie w bloku. Stąd także tytuł serialu: nie zwyczajna rodzina, ale klan – tłumaczy Wojciech Niżyński, scenarzysta serialu.

Fot. skomentowani.pl

Czytaj też:

https://imokotow.pl/artykul/20-lat-serialu-klan/256644

 


agnieszka kotulanka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się