:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C słabe, przelotne opady deszczu

Nordic Mokotów: jeśli tu zamieszkasz, to będziesz mógł naładować swój samochód na parkingu

To jest osiedle ekologiczne, buduje się przy al. Sikorskiego 9 na Stegnach. Będzie na 300 mieszkań; 119 jest już gotowych, 80 zostało w listopadzie zasiedlonych. Ma parkingi z ładowarkami do samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Inwestycja jest realizowana przez fińskiego dewelopera, który przejął ją od hiszpańskiego Espais i ulepszył. Poza miejscami parkingowymi na ładowanie samochodów, zaprojektował drewniane tarasy i balkony, a apartamenty zostały przystosowane do montażu domowej sauny. Oprócz nich, o powierzchni powyżej 80 m kw., są też kawalerki i mieszkania średnich rozmiarów. Część mieszkań ma dwa poziomy.

Budynek jest 6-piętrowy, a powierzchnia handlowa wyniesie 18 tys. m kw. Niedaleko powstają zespół mieszkalny Vena Mokotów i osiedle Jaśminowy Mokotów oraz znajduje się osiedle mieszkalne CityZen.

W ten sposób, dzięki Nordic Mokotów, powstanie na Mokotowie atrakcyjna oaza niskiej zabudowy – skandynawska z natury, bo tę proweniencję ma też Jaśminowy Mokotów, Vena Mokotów i CityZen – oraz zieleni, która jest w tych osiedlach znaczącym elementem architektonicznym. I to jest chyba pomysł na dalszą zabudowę Mokotowa, słynącego przecież z kameralnej atmosfery, miast wciskanych na siłę tu i ówdzie wielkich apartamentowców.

Wizualizacja: Nordic Mokotów

Fot. urbanity.pl

 

 

 

 

 

 

 


nordic mokotów: jeśli tu zamieszkasz, to będziesz mógł naładować swój samochód na parkingu - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się